Kādreizējais aizsardzības un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (Vienotība) uzskata, ka gadījumā, ja partiju saraksts iekļūs Ventspils pilsētas domē, tas noteikti nesadarbosies ar Aivaru Lembergu, rīta intervijā Latvijas Radio atzina pats politiķis. Viņš apliecināja, ka startēs pašvaldību vēlēšanās Ventspilī no četru partiju apvienotā saraksta, jo Ventspils sabiedrība viņu uzrunājusi un uz to rosinājusi. Ventspilnieki esot nobrieduši pārmaiņām, pārliecināts ir politiķis. 

Viņš klāstīja, ka partiju kopīgais piedāvājums vēlēšanās nepieciešams, jo līdzšinēja pārvalde Ventspilī ar ilggadējo mēru Aivaru Lembergu priekšgala sevi izgaismojusi kā varu uzurpējusī, “tas ir viena cilvēka orķestris”, un arī sabiedrībai jāredz, kādas problēmas šāda pārvalde radīja.

“Ventspils ir neizmantoto iespēju pilsēta,” norādīja Kristovskis. “Ventspilij ir bijis liels līdzekļu resurss, bet kas esot sasniegts ar šiem resursiem? Ja 30 gados ir it kā atvērti 20 uzņēmumi ar 1400 darbavietām, ar to neesot jālepojas, jo cik daudzi uzņēmumi ir aizvērušies ciet? Cik daudz uzņēmēju esot patiesībā apmierināti un cik daudz neriskē te ienākt?”

Latvijā Valsts reģionālās attīstības aģentūra aprēķinājusi teritorijas attīstības līmeņa indeksus pilsētām. Kurzemē ir tikai viena pilsēta, kurai ir lejupslīdoša tendence, un tā ir Ventspils,” piemēru minēja Kristovskis. “Ventspilniekiem ir laiks izvērtēt pilsētas patieso ekonomisko attīstību.”

Kristovskis uzskata, ka pie vainas ir šobrīd pastāvošā kārtība ar vienu dominējošo personu, bet viena cilvēka dominance sagrauj normālu radošu konkurenci ne tikai politikā, bet arī sadzīvē, ekonomikā. Viņš uzsver, ka apvienotajā četru partiju sarakstā ir spēcīgas personības, kurām ir piedāvājums. Viņš pārmet līdzšinējai varai izdomātus ekonomiskos rādītājus.

Jau iepriekš Kristovskis medijiem atklāja, ka Ventspilī vienotā sarakstā startēs Reģionu apvienība, Nacionālā apvienība, Latvijas attīstībai un Vienotība. Viņš intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka sarakstu plānots prezentēt jau drīzumā aprīļa sākumā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Jānis Deinats