Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

909

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 89. numuru!

Pašapdāvināšanās Ventspils pašvaldības gaumē. Ziemassvētku laikā īpaša vērība tiek pievērsta labdarībai un dāvināšanai. Arī Ventspils pilsētas domē notiek savdabīgi savstarpējas apdāvināšanas svētki, kuros galvenās lomas spēlē Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs, Didzis Ošenieks un Aldis Ābele. Ja domājiet, ka dāvanas tiek tiem, kuriem tās patiešām ir nepieciešamas, nāksies rūgti vilties. Dāvanu saņēmēji ir paši dāvinātāji. Arī laiks neaprobežojas ar Ziemassvētku laiku vien – pašapdāvināšanās notiek regulāri, visu gadu. Un vēl, dāvanu iegādei tiek tērēta mūsu – ventspilnieku nauda.

“Baltijas Ekspresis” gada izskaņu sagaida ar neviltotu optimismu. 2018. gads straujiem soļiem tuvojas finiša līnijai, un AS Baltijas Ekspresis ar neviltotu optimismu var izjust sava darba augļus. Lai arī pārvadāto kravu apjoma ziņā, kad augustā tika sasniegts rekordapjoms, apgrozījums nedaudz samazinājās, tomēr kopējā līkne ir stabila un vēl divus mēnešus pirms gada noslēguma dod pamatotu cerību pārspēt pagājušā gada rādītājus. Kopumā AS Baltijas Ekspresis pārvadātais dzelzceļa kravu apjoms 10 mēnešos (novembra dati vēl nav pieejami) sasniedza 6,29 mlj. tonnu, bet pērn pa visu gadu kopumā uzņēmums pārvadāja 7,11 mlj. tonnu tranzīta kravas. Starpība atlikušajos divos mēnešos ir vairs tikai 0,62 mlj. tonnu jeb praktiski viena nedaudz pieticīgāka mēneša apgrozījums.

PKL Flote advokāts: Rīgas brīvostai izdevīgāk šķita maksāt soda naudu un turpināt pārkāpt likumu, nevis respektēt KP lēmumu. Ar AS PKL Flote uzvaru beigusies deviņus gadus ilgā tiesvedība pret Rīgas Brīvostas pārvaldi (RBP) par zaudējumu atlīdzināšanu sakarā ar Konkurences likuma pārkāpumu. Rīgas Brīvostas pārvaldei (RBP) saskaņā ar tiesas spriedumu jāmaksā AS PKL Flote 1,35 miljoni par kompānijai nodarītajiem zaudējumiem un negūto peļņu. Šī ir pirmā reize, kad vispārējās jurisdikcijas tiesa Latvijā ir atzinusi, ka valsts pārvaldes iestādei ir pienākums kompensēt zaudējumus privātai komercsabiedrībai par likumam neatbilstošu iesaisti komercdarbībā un sekojošu Konkurences likuma pārkāpumu. Minētais tiesas lēmums ir arī vērā ņemams precedents un nopietns signāls tām valsts pārvaldes iestādēm, kuras mēģina īstenot līdzīgus paņēmienus sev netīkamu uzņēmēju “izspiešanai” no tirgus.

Gaisma labām domām un darbiem. Kad Adventa laikā un Ziemassvētkos viensētas, pilsētu dzīvokļus un laukumus Latvijā vai citviet Eiropā apmirdz sveču un svecīšu gaisma, šo liesmiņu siltumu jau daudzus gadus domās izbauda arī ventspilniece Zanda Pudule-Indāne. Viņa ir dizainere milzīgajā sveču ražotnē Diana Sveces un gada iepriekšējos mēnešos piedomājusi un strādājusi, lai parafīnā snaudošajām liesmiņām, pirms tās no Ventspils izklīst pa daudzu valstu būdiņām un pilīm, būtu skaists, krāsains un daudzkrāsains apģērbs.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 14.decembrī!