Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Ministru prezidenta amatam nominētais Aldis Gobzems izplānojis veiklu iespējamu risinājumu, kā atrisināt problēmu ar pielaidi valsts noslēpumam. KPV LV premjera amata kandidāts Gobzems piedāvājis ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam kļūt par Gobzema valdības vicepremjeru. Tā svētdienas vakarā ziņoja LTV raidījums Panorāma

Kā ziņots, pārbaude par pielaides piešķiršanu vai nepiešķiršanu Gobzemam var ilgt vēl pusgadu, līdz ar to šī neziņa ir šķērslis Gobzema kļūšanai par valdības vadītāju, jo tad viņš faktiski būs ļoti ierobežots Ministru prezidenta pienākumu pildīšanā. Piemēram, viņš nedrīkstēs piedalīties tādu jautājumu skatīšanā, kas skar valsts drošību vai NATO jautājumus.

Gobzems izplānojis jau “plānu C” savas iespējamās valdības scenārijam, taču, ņemot vērā visu sarunās līdz šim iesaistīto politisko spēku retoriku piektdien, sagaidāms, kā arī šis piedāvājums tiks kategoriski noraidīts. Politiskie spēki vairs nevēlas runāt par iespējamiem valdības modeļiem, kuri, kā norāda politiķi, ar katru nākamo soli izklausās arvien bezcerīgāki.

Jau ziņots, ka Gobzems brīvdienās piedāvājis jaunu plānu – turpināt diskusijas četru partiju sastāvā, bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), nevis turpināja uzstāt uz iepriekš piedāvāto valdību no bezpartejiskajiem ministriem. Šis ir jau trešais “plāns” nepilnas nedēļas laikā.

Pirmdiena, 10.decembris, ir galīgais termiņš, kurā Gobzemam ir jāprezentē Valsts prezidentam savs valdības darbības plāns un Ministru kabineta sastāvs. Ja tas netiek izdarīts, Vējonis atsauks Gobzema kandidatūru. Politiķu un politiskas ekspertu viedokļos dominē pārliecība, ka Gobzema izredzes kļūt par premjeru ir tuvu nullei.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA