Lemberga darbu pozitīvi vērtē vairs tikai 70% ventspilnieku

1385
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Pērn rudenī samazinājies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga darba pozitīvais vērtējums, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti veiktas aptaujas rezultāti.

Novembrī Lemberga darbu pozitīvi vērtēja 70% ventspilnieku, negatīvi vai drīzāk negatīvi – 22%, savukārt vēl 8% nevarēja atbildēt uz šo jautājumu. Savukārt maijā pozitīvi vai drīzāk pozitīvi viņa sniegumu vērtēja 79% aptaujāto ventspilnieku, negatīvi vai drīzāk negatīvi – 17%, bet vēl 4% iedzīvotāju bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Samazinājies arī Ventspils pilsētas domes darba pozitīvais vērtējums. Pērn maijā pozitīvi un drīzāk pozitīvi domes darbu vērtēja 83% ventspilnieku, bet novembrī – 70%. Negatīvi un drīzāk negatīvi maijā to novērtēja 14% ventspilnieku, bet novembrī – 23%, savukārt 3% aptaujāto maijā un 7% aptaujāto novembrī nevarēja sniegt atbildi uz šo jautājumu.

Novembrī par Lemberga pārstāvēto partiju “Latvijai un Ventspilij” bija gatavi balsot 34,2% ventspilnieku, kas ir par 3,5 procentpunktiem mazāk nekā maijā, par partiju “Saskaņa” – 9,1%, par partiju “Kam pieder valsts” – 4,9%, par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – 3,7%. Vēl 32,4% ventspilnieku nav izlēmuši, par ko balsot, bet 10% atzina, ka nepiedalītos vēlēšanās.

Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa piedalījās 503 Ventspils iedzīvotāji, un tā veikta pērn novembrī.

Kā ziņots, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pērn augustā veiktās aptaujas dati liecināja, ka Lemberga darbu pozitīvi vērtēja 87% ventspilnieku. Iepriekšējo regulāri veikto aptauju dati liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā Lemberga darbu kopumā pozitīvi vērtējuši vairāk nekā 80% ventspilnieku. 80% ventspilnieku viņa darbu kopumā pozitīvi novērtējuši 2013.gada februārī un 2014.gada augustā, bet pārējās aptaujās Lemberga popularitāte bijusi augstāka. Piemēram, 2015.gada februārī viņa darbu pozitīvi vērtēja 84% ventspilnieku, bet 2015.gada augustā – 91% respondentu, liecina aģentūras LETA arhīvs.