Šovakar Varēzē jāsper solis tuvāk play-off!

1197

Trešdien, 4.janvārī, BK Ventspils atsāks savas gaitas FIBA Čempionu līgā. Gaitas tiks atsāktas ar spēli izbraukumā pret pirmajā riņķī savā laukumā pārliecinoši pārspēto Itālijas Openjobmetis.

Abu komandu pirmajā mačā ventspilnieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 91:66. Būtībā jau pēc pirmā puslaika bija skaidrība, kurš šajā mačā uzvarēs. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija jau 55:38. It kā +17 šodienas basketbolā vēl negarantē panākumu, taču pati spēles gaita neliecināja, ka itāļi šajā mačā ir spējīgi pavērst notikumu gaitu pretējā virzienā. BK Ventspils tikai divos statistikas rādītājos bija sliktāka par Openjobmetis – soda metieni tika izpildīti ar nepieklājīgi zemu precizitāti (50%, 9/18), kamēr pretinieks šos metienus realizēja ar 72% precizitāti (13/18). Savukārt bloķētajos metienos Openjobmetis pārsvars bija dubultā (2:4).

Grupu turnīrā ir atlikušas vien četras spēļu kārtas un arvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kuras komandas jau ir iekļuvušas nākamajā posmā, kurām ir izredzes tur iekļūt, kurām šo izredžu ir palicis tikai teorētiskā līmenī. Grupā, kurā spēlē arī BK Ventspils, teorētiski vēl neviena komanda nav garantējusi spēlēšanu otrajā posmā un teorētiski vēl visas tajā var iekļūt, taču, esot reālistiem, otrajā posmā ar vienu kāju jau atrodas Villeurbanne un Neptunas. Tāpat ir maz ticams, ka no pēdējās vietas spēs izrauties Openjobmetis. Izrauties varbūt izrausies, taču maz ticams, ka uzlēks līdz pat otro posmu garantējošai ceturtajai vietai.

Pašlaik Klaipēdas Neptunas ir astoņas uzvaras desmit spēlēs, tik pat francūžiem. Seši panākumi ir EWE Bskets, panākums mazāk ir ventspilniekiem un Grieķijas klubam PAOK.