Smagos noziegumos apsūdzētā un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādinātā Aivara Lemberga advokāta Oskara Rodes slimības dēļ uz 10.novembri pārcelta Lemberga krimināllietas izskatīšana, informē Rīgas apgabaltiesa.

Kā portāls Ventspilnieks.lv jau ziņoja, 30.oktobrī tiesa noraidīja SIA Pars termināls pieteikto noraidījumu tiesas sastāvam.

Savukārt tiesas sēdē 11.oktobrī gan Lembergs, gan viņa aizstāvis Raimonds Krastiņš ik pa brīdim iesaistījās asās vārdu apmaiņās ar prokuroru. Piemēram, Lembergs vienā brīdī aizrādīja prokuroram, lai nepaceļ pret viņu balsi, jo viņš neesot prokurora sieva.

Tiesas sēdes gaitā Lembergs vairākkārt norādīja, ka neatceras ar apsūdzību saistītas detaļas, kā arī kopā ar saviem aizstāvjiem pārmeta prokuratūrai procesa vilcināšanu.

Lembergs arī regulāri norādīja tiesai, ka prokuratūras uzdotie jautājumi nav saistīti ar viņam inkriminētajiem noziegumiem, un izvairījās sniegt atbildes uz šiem jautājumiem, apelējot pie savām tiesībām atbildēt tikai uz jautājumiem, kas saistīti ar lietas būtību.

Pēc 11.oktobra tiesas sēdes Lembergs tiesai iesniedza aptuveni 20 lapas garu iesniegumu ar vairākiem pielikumiem, kurā uzskaitīti vairāk kā 500 pret viņu it kā veikti cilvēktiesību pārkāpumi.

25.septembrī notikušajā tiesas sēdē Lembergs beidza liecināt. Tagad procesa dalībnieki viņam var uzdot jautājumus.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA