Jau sen nav noslēpums, ka Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs ir atstādināts no pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas, jo tiesa ir noteikusi aizliegumu pildīt šo pilsētas dzīvei tik nozīmīgo un ietekmīgo amatu. Ikviens ventspilnieks labi zina, ka šāds kriminālprocesuāls līdzeklis Lembergam piemērots tāpēc, ka viņš tiek tiesāta par neskaitāmiem finanšu noziegumiem un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu. Un tomēr tiesas noteiktais aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu tiek ilgstoši pārkāpts, jo 2009., 2013. un 2017.gadā Lembergs atkārtoti ir ticis ievēlēts šajā amatā, kuru it kā nepilda.

“Ikvienam tiesiskās kategorijās valstiski domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka neievēlamas personas ievēlēšana šādā nozīmīgā amatā ir prettiesisks tiesas noteiktā aizlieguma pārkāpums. Uz to mēs, Ventspils pilsētas domes apvienotā saraksta jeb opozīcijas deputāti norādījām pavisam nesen – 2017.gada 19.jūnija domes sēdē, kad aicinājām no partijas Latvijai un Ventspilij ievēlētos vairākuma deputātus pilsētas domes priekšsēdētāja amatā virzīt tādu kandidātu, kam tiesa nav noteikusi aizliegumu tieši šo amatu pildīt. Par spīti tam deputāts Lembergs prettiesiski tika no jauna ievēlēts, pie tam viņam pašam pirmkārt būtu bijis jāparāda cieņa tiesu varai un no šādas tiesiskas valsts principu pārkāpšanas akta jāatsakās. Taču tas netika darīts. Rezultātā katru dienu turpinās pārkāpums, kuru mēģina notušēt ar tiesas noteiktā lieguma respektēšanas vāju imitēšanu,” norāda apvienotā saraksta līderis Ģirts Valdis Kristovskis.

Pēc viņa teiktā, tas iespējams tāpēc, ka likums neuzliek tiesai par pienākumu kontrolēt, cik godprātīgi tās noteiktais drošības līdzeklis tiek respektēts. Daļēji to attaisno tiesneša Borisa Geimana un viņa vadītā tiesas sastāva atrašanās Rīgā. “Taču Ventspils pilsētas domes apvienotā saraksta deputāti atrodas Ventspilī uz vietas. Patiesībā ikviens ventspilnieks un valsts iedzīvotājs var pārliecināties, ka deputāts Lembergs savā darbībā nepārprotami izmanto un lieto varu Ventspils pilsētas pārvaldē, kas nodrošina ietekmi plašāk valstiskās lietās. Tas ir iespējams tikai ieņemot nepārprotami nozīmīgo Ventspils pašvaldības vadītāja amatu. Redzot, ka tiesas noteiktais drošības līdzeklis tiek prettiesiski apiets, mēs vērsāmies pie tiesneša Borisa Geimana un viņa vadītā tiesas sastāva ar aicinājumu vērtēt tā efektivitāti,” skaidroja deputāts.

“Šādu soli mēs speram, jo uzskatām, ka ikviena deputāta pienākumos ietilpst tiesiskas valsts un labas pārvaldības principu ievērošana un likuma varas respektēšana Ventspils pilsētas pārvaldē. Domes priekšsēdētāja amats ir jāpilda ar sevišķu atbildību pilnā apjomā kā to prasa likuma Par pašvaldībām normas. Nav pieļaujams, ka tiek lietoti absurdi paņēmieni, lai viena deputāta savtīgo interešu dēļ veidotu konstrukcijas, kas ļauj deputātam Lembergam augstprātīgi pacelties pāri likumā noteiktām prasībām. Diemžēl Ventspils pašvaldībā to mēģina attaisnot un nostiprināt kā kādu Ventspilij raksturīgu, gluži normālu parādību. Tā nav normāla parādība, tā ir prettiesiska darbība. Opozīcijas deputāti nevar un nedrīkst samierināties ar situāciju, kad smagos noziegumos apsūdzētas personas interesēs tiek degradēta valsts tiesiskā kārtība, tiek pārkāptas elementāras morāles un ētikas normas. Tas neapšaubāmi grauj sabiedrības izpratni un ticību taisnīgumam, cilvēki zaudē pašcieņu, tiek postīta to paļāvība uz godprātīgu valsts pārvaldi,” komentēja Kristovskis.

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Ventspils pilsētas domē strādājošie četri opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis ir vērsušies pie Rīgas apgabaltiesas tiesneša Borisa Geimana vadītā tiesas sastāva ar iesniegumu, lūdzot mainīt smagos noziegumos apsūdzētā un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādinātā deputāta Aivara Lemberga piemērotā drošības līdzekļa grozīšanu, proti, liegt Lembergam ieņemt jebkuru vadošu amatu pilsētas pašvaldībā un tās pakļautībā esošās iestādēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA