Smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllietā tiesas sēdes turpmāk paredzētas katru darba dienu, izņemot piektdienas. Šāds lēmums pieņemts pirmdien tiesas sēdes laikā, kurā vakar uzsākts viens no tiesvedības noslēdzošajiem posmiem – tiesas debates.

Jau vēstīts, ka valsts apsūdzības uzturētāju debašu runu apjoms smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga krimināllietā pārsniedz 5000 lapaspuses, to nolasīšana varētu ilgt pat vairākus mēnešus, atzina prokurors Juris Juriss.

Tiesas debates ir viens no noslēdzošajiem posmiem lietas izskatīšanas procesā. Likums paredz, ka tiesas debatēs pirmais runu saka prokurors, pēc tam cietušais un apsūdzētais vai viņa aizstāvis. Prokurors apsūdzības runā tiesas debatēs motivē savu viedokli par apsūdzētā vainu un izsaka viedokli par apsūdzētajam piemērojamā soda veidu un mēru. Tiesas debašu ilgums nav ierobežots. Pēc tiesas debatēm katram to dalībniekam ir tiesības uz vienu repliku par runu saturu. Pēc tiesas debašu pabeigšanas tiesa uzaicina apsūdzēto teikt pēdējo vārdu.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA