Ventspils tiesa pēc divām nedēļām paziņos spiedumu civillietā, kurā izskatīts biedrības Sabiedrība par atklātību Delna prasības pieteikums pret smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām.

Lembergs tiesas sēdē nepiedalījās – šajā laikā viņš Ventspils domē organizēja iknedēļas preses konferenci. Civillietu bija iespējams izskatīt, piedaloties Lemberga pārstāvim, skaidroja tiesā.

Biedrība Sabiedrība par atklātību – Delna (Delna) vērsusies Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret smagos noziegumos apsūdzēto un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādināto Aivaru Lembergu. Organizācija vērsusies tiesā saistībā ar Lemberga izplatītu nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu izplatīšanu, lūdzot tiesu piemērot Lembergam likt atsaukt aizvainojošās ziņas un cieņu aizskarošos viedokļus, kā arī publiski atvainoties par to, portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja Delna direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Delnu sadusmojis un aizvainojis Lemberga pārspīlētie viedokļi un apgalvojumi, kas izskanēja 2016.gada 2.novembra preses konferencē un kura video dots nosaukums Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika. Ventspils pilsētas domes Youtubekanālā joprojām pieejamajā video redzams un dzirdams, ka Lembergs vairākkārt piemin Delnu, piemēram, sakot, ka Delna pārstāv trīs biedrus un [Delna] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija.

Savukārt 2016.gada 30.novembra preses konferencē, kuras video ieraksts arī pieejams Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, Lembergs pauž apgalvojumu, ka [Delnas] padome atrodas politisku amatpersonu rokās.

“Delnas ieskatā Aivara Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju. Delna jau 2016.gada 14.decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Aivaram Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties Delnai.Lūgums netika respektēts, tāpēc, lai panāktu taisnīgumu un melīgu paziņojumu atsaukšanu, kā arī saņemtu atvainošanos par tiem, Delna vērsās tiesā,” komentēja Delnasdirektora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA