Lembergs negadījumā slimnīcā saredz sabotāžu no konkurentu puses

1250

Acu kataraktas operāciju komplikāciju gadījums Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā ir absolūti neloģisks, un tur esot jābūt kādam ļoti netipiskam būtiskam blakus faktoram. Piemēram, pat tāda šķietami neticama, bet tomēr iespējama versija kā sabotāža no konkurentu puses. Šādu pārliecību paudis smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs.

“Gadījums ir ārkārtīgi dīvains. Tas nekādā gadījumā tā nedrīkstēja notikt. Aizdomas ir par preparātiem, kas lietoti operācijas laikā, jo visādi citādi tur viss atbilst augstākajiem standartiem, un operēja Stradiņa slimnīcas augstas klases speciālisti,” sacīja Lembergs. “Abi ir Rīgas speciālisti, bet viņu darbā, cik es zinu, nekādu kļūdu nav.”

“Tur ir aizdomas uz šķīdumu. Divi varianti – vai nu rūpniecisks brāķis, vai arī kāds speciāli ir kaut ko izdarījis – kā konkurentiem ieriebt. Tāds sabotāžas variants arī var būt,” pieļāva Ventspils mērs.

Vaicāts, vai var apstiprināt kādas kataraktas operācijas pacientes pausto, ka pacientiem slimnīcā teikts, ka komplikāciju iemesls ir nesterila šķīduma ampula, Lembergs atzina, ka no sarunas ar speciālistiem sapratis, ka aizdomas gan neesot tieši par ampulu, bet droši to apgalvot vai noliegt viņš arī nevarot. “Es neprasīju – ampula vai pudele, liela vai maza, kādā tilpumā. Man teica, ka [aizdomas ir par] šķidrumu, kas tiek izmantots operācijas laikā. Tās nav zāles.”

Tomēr, kā uzsvēra Lembergs, pašlaik tās ir tikai pieļāvuma formā izteiktas aizdomas – lai droši pateiktu iemeslu, ir jāsagaida galīgie bakteoroloģisko izmeklējumu rezultāti.

“Tā nav taisnība pēdējā instancē, tāpēc ka taisnība gluži vienkārši vēl nav zināma, bet ir pilnīgi skaidrs, ka šādam skaitam komplikāciju nevajadzēja būt – tas nav iespējams. Tur ir jābūt kādam ļoti nozīmīgam, ļoti netipiskam blakus faktoram,” uzskata Lembergs.

Vaicāts, vai aizdomām par iespējamu sabotāžu no konkurentu puses ir kāds pamatojums, kas tādā gadījumā varētu būt šie konkurenti un vai kāds ir vērsies tiesībsargājošās iestādēs, lai izmeklētu arī šādu versiju, Lembergs sacīja, ka tas viņam neesot zināms, bet pagaidām arī esot pāragri par to runāt – vispirms jāsagaida izmeklējumu rezultāti.

Kā ziņots, 10 pacientiem radušās medicīniska rakstura komplikācijas pēc acs kataraktas operācijas Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Deviņi no viņiem ārstējas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā tiek veikta visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku apturēta acu kataraktas operāciju veikšana.

Stradiņa slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle skaidroja, ka acu katarktas operācijas minētajā dienā Ventspils slimnīcā veikuši Stradiņa slimnīcas Oftamoloģijas klīnikas mediķi.

Savukārt operācijās izmantots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas aprīkojums, instrumenti un medikamenti.

Stradiņa slimnīcas Oftamoloģijas klīnikas vadītāja Guna Laganovska patlaban atturas no minējumiem, kāpēc pacientiem pēc operācijas radušās komplikācijas, jo vispirms svarīgi redzēt analīžu rezultātus. “Viņa mazāk to saista ar konkrētā ārsta darbu, bet tīri ar apstākļiem, kas bijuši konkrētajā vietā,” iepriekš piebilda Sīle.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: SXC