Smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs pirmdien, 19.augustā, tiesas sēdē sūdzējās, ka viņam līdz šim neesot izdevies atrast sev jaunu aizstāvi. Tiesa Lemberga sūdzības īsti neņēma vērā un deva divas dienas laika, lai viņš atrastu sev jaunu aizstāvi, citādi tiesa lems par valsts apmaksāta advokāta piešķiršanu Lembergam.

Lembergam vajadzība pēc jauna advokāta radās pēc tam, kad 25. jūnija tiesas sēdē negaidīti par izstāšanos no Lemberga aizstāvības komandas paziņoja faktiski galvenais viņa aizstāvis vairāk nekā desmit gadu ilgajā tiesas procesā – advokāts Raimonds Krastiņš. Vēl mīklaināku situāciju padarīja fakts, ka Krastiņš lielā steigā vispār apturēja darbību advokatūrā, šādu rīcību skaidrojot ar veselības problēmām.

Kā ziņoja ziņu aģentūra LETA, Lembergs pirmdienas tiesas sēdē sūkstījies, ka viņam nav izdevies atrast jaunu aizstāvi. Kā iemeslu viņš minēja to pašu, par ko iepriekš sūdzējies, kas tiesas ieskatā tika klasificēts kā viens no mēģinājumiem vilcināt lietas izskatīšanu. Proti, Lemberga riminālprocesa tiesas sēžu grafiks ir pārāk piesātināts, tāpēc tiesas sēdes četras dienas nedēļā esot neiespējami izpildīt – nevienam advokātam, ar kuru viņš ir sazinājies, grafiks neļaujot uzņemties šādu procesu. Tāpat Lembergs tiesai vaicāja, vai viņa nākamajam aizstāvim tikšot dots laiks, lai iepazītos ar tiesas materiāliem.

Tiesa pirmdien Lembergam gan norādīja, ka tā nevar lemt par grafika mainīšanu, kamēr šādu lūgumu nav pieteicis aizstāvis. Lembergs tiesai atbildēja, ka aizstāvis nevar noslēgt vienošanos ar klientu, ja viņam to neļauj grafiks. Pēc tā tiesa paziņoja, ka Lemberga rīcībā ir divas dienas, lai līdz trešdienai noslēgtu vienošanos ar kādu aizstāvi, vai arī tā lūgs viņam nodrošināt valsts apmaksātu advokātu.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 26.augustā.

Krastiņš bija viens no Lemberga advokātiem, kas nepārtraukti centās paildzināt tiesas procesu. “Konstatējām, ka viņš vairākkārtīgi debatē par vienu un to pašu faktu vai arī debatē par tādiem apstākļiem, kam vispār nav saistības ar konkrēto lietu, – tātad vilcina. Arī tiesa to ir konstatējusi,” iepriekš portālam BNN norādīja Juriss.

Viņš arī uzsvēra, ka Lemberga tiesvedības procesā pašlaik viena no lielākajām problēmām ir tā, ka likums tiek ļaunprātīgi interpretēts. Tādā veidā valsts apsūdzības uzturētāji tiek bieži vainoti tajā, ka aizstāvībai debatēs neļauj izteikties, lai gan apsūdzības uzturētāju mērķis ir aizrādīt par mēģinājumu novilcināt tiesas procesu.

Jau ziņots, ka prokurori iepriekš tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šī gada martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju, informēja Juriss.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay