Sagaidāms, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Saeimas vēlēšanām kā Ministru prezidenta amata kandidātu virzīs pašreizējo valdības vadītāju Māri Kučinski, nevis nominēs smagos noziegumos apsūdzēto un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādināto Aivaru Lembergu, kā tas ir noticis vairākkārt iepriekšējās parlamenta vēlēšanās.

Oficiālu lēmumu par premjera amata kandidātu ZZS pieņems vēl vasarā, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Vaicāts, kāpēc izvēle, visticamāk, kritīs par labu pašreizējam Ministru prezidentam, frakcijas vadītājs atbildēja: par to liecina tas, ka Kučinskis labi veic savus pienākumus – valsts stabili attīstās, ekonomika aug un sākta vairāku reformu īstenošana. Tāpēc ir nepieciešams saglabāt pēctecību, lai turpinātu iesāktos darbus, pauda politiķis.

Pirms vairākām iepriekšējām Saeimas vēlēšanām ZZS kā premjera kandidātu izvirzīja partijas Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētāju, ilgstošās tiesvedībās ierauto un smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu. Pats Lembergs aģentūrai LETA iztecies, ka, gatavojoties nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, ZZS veidojošo partiju un sadarbības partiju vidū notikusi viedokļu apmaiņa.

To, ka patiesībā tieši Lembergs ir galvenais viedokļa noteicējs visā ZZS, apliecina viņa teiktais aģentūrai LETA: “Es biju tas, kurš rosināja par ZZS premjera kandidātu virzīt Kučinski. Citi manam priekšlikumam piekrita, un šis jautājums tika slēgts.”

Skaidrojot, kādēļ rosinājis par premjera kandidātu virzīt Kučinski, Lembergs norādīja, ka ir tikai loģiski un pašsaprotami kā ZZS premjera kandidātu virzīt jau esošo Ministru prezidentu, turklāt Kučinska vērtējums ir pozitīvs un augstāks nekā savulaik citiem premjeriem.

Kā zināms, tieši Lembergs ilgstoši bijis ZZS nominēts premjera amata kandidāts pirms katrām Saeimas vēlēšanām, taču ik reizi tā bija tikai izkārtne. Kā norādīja vairāki politologi, tā ir apzināta sabiedrības maldināšana un manipulēšana ar aptauju rezultātiem, kuros iedzīvotāju skatījumā Lembergam kā premjeram uzticētos samērā liela sabiedrības daļa. Šāda maldināšana ietekmē arī Saeimas vēlēšanu rezultātus, veicinot ZZS lielāku atbalstu vēlēšanās.

Autors: LETA-Ventspilnieks.lv / Foto: LETA