Lielajās pilsētās nākotnē vairs nebūs atļauta malkas apkure

717

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina atteikties no malkas apkures un pieslēgties centralizētai siltumapgādei ne vien Rīgā, bet arī pārējās Latvijas lielākajās pilsētās. Šādi noteikumi uzlabošot gaisa kvalitāti pilsētās, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

Lai gan šobrīd gaisa kvalitāte ir apmierinoša, tieši līdz ar apkures sezonas sākumu putekļu piesārņojums atkal palielināsies un tas apdraud Latvijas situāciju pārkāpumu procedūrā, kuru par Rīgas gaisa kvalitāti uzsākusi Eiropas Komisija.

Tiesa, šis VARAM izstrādātais gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāns 2019.–2030. gadam pagaidām paredz tikai trīs lielo pilsētu ierobežošanu – Rīga, Liepāja un Rēzekne. Ventspils pilsēta līdz ar to šo pilsētu vidū nav. Iedzīvotājiem būs jānomaina malkas krāsnis un kamīni uz videi draudzīgākām apkures iekārtām, kā arī jāveicina centralizētās siltumapgādes sistēmas attīstība Latvijas pilsētās. Vecās un neefektīvās krāsnis būs jānomaina līdz 2027. gadam.

Tieši šīs trīs pilsētas ir ar vissliktāko gaisa kvalitāti Latvijā. Tiek plānots, ka jau septembrī šis plāns varētu tikt apstiprināts valdībā, raksta Latvijas Avīze.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay