23.jūnijā paredzēts Indijas nesējraķetes PSLV-C38 starts, kas orbītā ap Zemi nogādās Latvijas pirmo mākslīgo zemes satelītu Venta-1, ziņo Ventspils Augstskola.

Latvijas pirmais satelīts Venta-1, kas izstrādāts sadarbojoties Ventspils Augstskolai un Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātei, šobrīd jau atrodas Indijā, pēc ceļojuma uz Indiju vēlreiz tehniski pārbaudīts un uzmontēts uz nesējraķetes. Indijas kosmosa pētniecības organizācija ISRO ziņo, ka PSLV-C38 tiks palaista kosmosā līdz mēneša beigām. Tā kā raķetes starta brīdi ietekmē ļoti daudz faktoru, tad precīzu starta datumu ISRO parasti publiski iepriekš neziņo. Ar konkrēto startu saistītie speciālisti šobrīd ir informēti, ka starts ir plānots 23.jūnijā un sagaidāms, ka šis datums vairs netiks mainīts, norāda augstskola.

Satelīts tehniski bija gatavs startam pirms gada ar nesējraķeti PSLV-C34, taču, neveiksmīga novietojuma uz raķetes un lielā satelītu skaita dēļ, aprēķini rādīja, ka risks sadurties ar kādu citu satelītu bija pārāk liels, kādēļ mūsu satelīta starts ar PSLV-C34 nenotika.

Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt inženierzinātņu studiju attīstību Ventspils Augstskolā. Galvenie eksperimenti, ko plānots veikt ar satelītu ir kuģu satiksmes identifikācijas (AIS) datu uztveršana ar satelīta palīdzību un to pārraide uz zemes staciju Ventspils Augstskolā. Ar šādu satelīttehnoloģiju palīdzību iespējams sekot kuģu maršrutiem daudz plašākā teritorijā, nekā to iespējams izdarīt ar tradicionālām AIS sistēmām, kas izvietotas gar krasta līniju un darbojas 20-40 km rādiusā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Augstskola