Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kas ieradās Ventspilī, lai tiktos ar Ventspils brīvostas vadību un teju visu Ventspils ostā strādājošo termināļu pārstāvjiem, sarunā uzsvēra mūsu pilsētas ostas lielo nozīmi ne tikai pilsētai un reģionam, bet visai Latvijas tautsaimniecībai kopumā.

“Esam ieinteresēti, lai Ventspils osta plauktu un attīstītos,” tā sarunas laikā izteicās satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tikšanās laikā viņš uzņēmumu pārstāvjiem skaidroja par esošajām un plānotajām izmaiņām Ventspils ostas pārvaldībā, uzsverot, ka šī ir nebijusi situācija, kas prasījusi straujus lēmumus. Šobrīd ir pārejas process, kurā tiek lemts, kā sadalīt funkcijas un pienākumus starp Ventspils brīvostas pārvaldi un VAS Ventas osta, līdz ar to noteiktu laiku paralēli pastāvēs divas struktūras, bet par visām izmaiņām uzņēmēji laikus tiks informēti.

Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja Inguna Strautmane uzsvēra, ka izmaiņām pārvaldībā nekādi nebūtu jātraucē uzņēmēju darbs. Vēlāk līdzīgu pārliecību un atbalstu pauda arī viņas vietnieks, Ventspils brīvostas valdes loceklis un domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Sanāksmē piedalījās pārstāvji no 17 ostas termināļiem un ar kravu plūsmas organizēšanu saistītiem uzņēmumiem. Viņi atzina, ka šī beidzot ir lieliska iespēja personīgi informēt par savu darbu, tāpat arī par sankciju ietekmi, kā arī par nākotnes plāniem. Uzņēmēji īpaši akcentēja un uzslavēja politiķus par viņu ļoti operatīvo darbu, kas ļāva Ventspils brīvostas pārvaldi no sankciju saraksta izņemt ļoti īsā laikā.

Pēc ostā strādājošo uzņēmēju teiktā, šobrīd darbs atkal norit normālā režīmā, tomēr prognozes par ietekmi ilgtermiņā izteikt būtu pāragri, jo galvenais jautājums ir Ventspils koridora konkurētspējas nodrošināšana kopumā, kas ietver ne vien ostu, bet arī pārvadājumus pa dzelzceļu, tā norādīja Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Viņa arī pastāstīja, ka jau kopš Ziemassvētku laika ar katru uzņēmumu individuāli tiekas arī Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis, lai tā pēc iespējas precīzāk identificētu katra ostas termināļa situāciju un nepieciešamo atbalstu no Ventspils brīvostas pārvaldes puses. Ventspils brīvostas pārvalde aicina uzņēmējus uz turpmāku sadarbību un piedāvā sniegt visu iespējamo atbalstu, lai Ventspils osta varētu sekmīgi attīstīties, norādīja Ieviņa.

08.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja