Jaunā darba nedēļa sāksies ar siltākiem laika apstākļiem visā Latvijā, tajā skaitā arī Ventspilī, taču uzsnigušais sniegs ātri nokusīs un nedēļa gaidāma ar bagātīgu nokrišņu daudzumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Nedēļas sākumā laika apstākļus noteiks plaša ciklona mala, gaisa temperatūra paaugstināsies par vairākiem grādiem, Ventspils pusē pat pārsniedzot +5 grādu robežu. Sniega sega, kuras biezums vēl pirmdien atsevišķās vietās nedaudz pieaugs, strauji nokusīs. Teritorijā ieplūstot siltākām gaisa masām, sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, vietām iespējama arī atkala – uz ceļiem veidosies apledojums.

Nedēļas vidū laiks skaidrosies, vietām uzspīdēs saule un nokrišņu daudzums samazināsies. Termometra stabiņš atkal noslīdēs zem nulles.

Šī brīža LVĢMC prognozes liecina, ka nedēļas beigās pastiprināsies ciklonu darbība – debesis klās bieza mākoņu sega, līdz ar to gaisa temperatūra naktī un dienā saglabāsies diezgan vienmērīga. Latviju atkal šķērsos plaša nokrišņu zona, kas visā teritorijā atnesīs snigšanu. Pastiprināsies arī vēja ātrums, brāzmas piekrastes rajonos sasniegs 15-19 m/s.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay