Šonedēļ nokrišņu ietekme kļūs mazāka, tomēr nedēļas beigās Latviju atkal sasniegs spēcīgs ciklons, kas Ziemeļkurzemes piekrastē nesīs intensīvu lietu, līdz ar to sagaidāms, ka Ventspilī Ziemassvētki būs lietaini un bez sniega, kamēr citviet Latvijā gaisa temperatūra būs pat zem nulles un svētkus sagaidīs sniegbaltus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pirmdien atmosfēras spiediens paaugstināsies, tādēļ būtiski nokrišņi valstī vairs nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš, līdz ar to atsevišķos rajonos saglabāsies migla. Otrdien valsts teritoriju šķērsos neliela zema spiediena ieplaka, tādēļ gaidāmi nelieli nokrišņi – piekrastē lietus, savukārt citviet sniegs. Dažviet veidosies neliels apledojums. Vējš saglabāsies lēns. Gaiss naktī atdzisīs līdz -1 grādam, bet dienā iesils līdz +4 grādiem.

Nedēļas vidū uz neilgu laiku Latvijā pastiprināsies augsta spiediena atzara ietekme, tādēļ mākoņu būs mazliet mazāk un starp tiem uzspīdēs arī saule. Būtiskas vēja stipruma un gaisa temperatūras izmaiņas nav gaidāmas.

Nedēļas otrajā pusē Latviju šķērsos atmosfēras fronte ar nokrišņu zonu, aiz kuras teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss. Valsts lielākajā daļā gaidāmi mēreni nokrišņi – rietumos pārsvarā lietus vai slapjš sniegs. Prognozes liecina, ka iespējama ir arī stipra snigšana – sniega segas biezums nedēļas izskaņā vietām Latvijā var palielināties par 5-6 cm, vietām veidojot aptuveni 15 cm biezu sniega segu, taču tikai ne Ziemeļkurzemes piekrastē, kur sniegu visticamāk nesagaidīsim. Naktīs jūras piekrastē un rietumu rajonos termometra stabiņš pieturēsies ap nulle grādu un nedaudz augstāk.

Brīvdienās jeb Ziemassvētku ieskaņā gaidāmi nepastāvīgi laikapstākļi, jo no rietumiem Skandināvijai pietuvosies plašs un aktīvs ciklons. Pašreizējā prognoze liecina, ka atmosfēras spiediens krasi pazemināsies, Latvijas teritoriju sķērsos lietus rietumu pierakstē un sniega mākoņi dziļāk Latvijas teritorijā, kā arī pastiprināsies dienvidu puses vējš. Pastāv maza varbūtība, ka brīvdienas tiks aizvadītas bez nokrišņiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA