Lai gan joprojām ir un vēl ilgu laiku būs spēkā ASV noteiktās sankcijas par korupciju pret smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu, tās nav ņēmuši vērā viņa politiskie līdzgaitnieki un pozīcijā no viņa vadītās partijas Latvijai un Ventspilij saraksta ievēlētie paklausīgie deputāti. Ventspils pilsētas dome apstiprinājusi pilsētas pašvaldības budžetu šim gadam, lai gan tas tapis tieši smago sankciju skartā Lemberga vadībā jeb, kā to norāda domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis, šis budžets “tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē”.

Interesanti, ka vēl trīs dienas pēc domes sēdes, vēl pirmdienas rītā pilsētas oficiālajā portālā nebija publicēts ne vārda par to, ka dome pieņēmusi pilsētas budžetu. Vien pāris dienas pirms sēdes tika publicēts īss teksts par to, ka šāds jautājums tiks izskatīts. Taču tajā pat laikā publicēti vairāki video no tā dēvētās iknedēļas preses konferences, kurā Lembergs demonstrē savas demagoga dotības un vāvuļo par “patieso informāciju”, kādēļ ASV piemēroja sankcijas viņam un Ventspils brīvostas pārvaldei, par parakstu vākšanu referendumiem, arī par brīvostas pārvaldes budžetu, klimatiskajām izmaiņām un to, ka viņa “noņemšana no trases” ir ļāvusi konkrētiem ministriem norakt tranzīta nozari Latvijā. Ļoti iespējams, ka šāds “klusums” ir saistāms arī ar bailēm. No vienas puses, pašvaldība formāli ir izpildījusi kārtību – informācija ir atrodama pašvaldības tīmekļa vietnē, lai arī diezgan jāpiepūlas ar tās atrašanu. No otras puses, šāda budžeta pieņemšana sankcionētas un ierobežotas personas vadībā nākotnē var likt pārskatīt budžeta tēriņus un ienākumus, ko savukārt ļoti nevēlas pašreizējā vadība ar Lembergu priekšgalā.

Vēlāk pēcpusdienā pašvaldība publiskoja detalizētu informāciju par visiem tēriņiem un ieņēmumiem, to var izlasīt šeit: https://ej.uz/VentspilsBudzets2020

Oficiāli pieejamā informācija liecina, ka Ventspils pilsētas pašvaldības 2020. gada budžeta ieņēmumi plānoti 67 468 226 eiro apmērā, bet izdevumi  – par 9,29 miljoniem eiro lielāki jeb 76 753 087 eiro. Pašlaik naudas līdzekļu atlikums uz šī gada sākumu ir 17 762 590 eiro, teikts dokumentā.

Landmanis jau iepriekš uzsvēra, ka domes opozīcija lūdza arī deputātu kvartetu – Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu, Ivaru un Aivi Landmaņus – iesaistīt budžeta izstrādes procesā, kā arī nodrošināt ar budžeta izstrādei nepieciešamo informāciju, tāpat arī iesniedza savus priekšlikumus. “Izpildot sankcionētā Lemberga gribu, arī šoreiz, sankcionētās personas absolūtā ietekmē esošie pozīcijas deputāti, visus opozīcijas lūgumus un izteiktos priekšlikumus ignorēja,” tā norāda Landmanis.

Opozīcijas deputāts intervijā portālam BNN pauž bažas un uzdod jautājumu, no kādiem avotiem un cik daudz sabiedrības līdzekļu prettiesiski nonāks Lemberga interešu nodrošināšanai, nav zināms, “to rūpīgi slēpj”.

“Visi atjaunotās Latvijas laikā tapušie Ventspils pilsētas domes, tās iestāžu, kapitālsabiedrību un biedrību budžeti ir tikuši izstrādāti Lemberga virsvadībā, to izstrādes procesos liedzot dalību opozīcijas deputātiem – visas diskusijas, informācija no opozīcijas, klaji ignorējot Satversmes un likuma normas, ir tikusi slēpta,” tā Landmanis.

27.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com