Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC

Ventspils ostā sekmīgi strādājošais uzņēmums SIA Noord Natie Ventspils Terminals (NNVT) ir uzsācis darbu pie jauna kuģu apkalpošanas segmenta – kruīzu kuģu piesaiste, portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja uzņēmumā.

Kā skaidroja uzņēmumā, jaunā produkta attīstīšana mudinās tūrisma attīstību pilsētā un reģionā, tāpat sekmēs pienesumu ekonomiskās attīstības jomā un palielinās NNVT termināļa un pilsētas atpazīstamību plašākā mērogā.

“Prāmju terminālim ir izcils ģeogrāfiskais novietojums, tam ir visa nepieciešamā infrastruktūra šāda veida kuģu apkalpošanas nodrošināšanai, kā arī ievērojama līdzšinējā pieredze pasažieru apkalpošanas jomā,” norāda uzņēmums.

Kopš 2017.gada janvāra NNVT kļuvis par asociācijas Cruise Europe pilntiesīgiem biedriem, kas nodrošina pilnvērtīgu informācijas apriti un iespējas sevi reklamēt gan tematiskajos medijos, gan izstādēs. Līdz šim jau notikušas sasvstarpējas tikšanās klātienē ar vairākiem kruīzu kuģu operatoriem par iespējam NNVT un Ventspili iekļaut tūrisma maršrutos 2019.gadā. Ir apzināti iespējamie apskates objekti pilsētā un ārpus tās, uzsāktas sarunas ar tūrisma aģentūrām.

Īpaši nozīmīga būs dalība prestižajā starptautiskajā kruīza kuģu izstādē Seatrade Cruise Global izstādē, kas marta vidū norisināsies Maiami, ASV.

“Lai kritiski izvērtētu mūsu iniciatīvu un profesionāli novērtētu ostas un termināla tehniskos resursus, esam uzsākuši konsultācijas ar nozares lietpratējiem un biznesa pārstāvjiem,” uzsver uzņēmums.

VVNT norāda, ka “kruīza bizness Ventspilī līdz šim nav bijis aktīvs, jo nav neviena institūcija vai uzņēmums, kas nodarbotos ar kruīza līniju piesaisti un iesaistīto pušu koordinēšanu, lai kruīza līnijas veiksmīgi darbotos Ventspilī”.

“Ticam, ka, neatlaidīgi strādājot šajā virzienā, iedrošināsim līnijas pietauvot savus izskatīgos kruīza lainerus Noord Natie Ventspils Terminals piestātnēs un izmantot Ventspili ar tās apkaimi kā tūrisma galamērķus, sākot ar 2018. un 2019.gadu,” pārliecību pauž uzņēmums.