Ostā notikusi amonjaka tankera un bunkurētājkuģa sadursme

1388

Svētdienas, 17.jūlija, rītā Ventspils ostā noticis incidents, kurā sīkus bojājumus guva amonjaka tankeris Coral Ivory un bunkurētājkuģis Ristna. Incidentā cilvēki nav cietuši un bīstamu vielu noplūde nav notikusi, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Jūras negadījumu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Aleksandrs Pavlovičs.

Incidents noticis agrā svētdienas rītā ap plkst.5. Degvielas uzpildes kuģis Ristma, manevrējot Ventspils ostā, ar priekšgalu piedūries ostas 36.piestātnē pietauvotajam amonjaka tankerim Coral Ivory. Incidenta rezultātā amonjaka kuģim nedaudz ielocīts borts, bet bunkurētājkuģim nedaudz sabuktēts priekšgals. “Tie ir sīki bojājumi, un kuģi jūrasspēju nav zaudējuši,” apliecināja Ventspils ostas kapteinis Arvīds Buks. Uzpildītajam tankerim Coral Ivory, kas kuģo zem Nīderlandes karoga, bija ļauts turpināt ceļu, un arī bunkurētājkuģis ir devies prom.

Vaicāts par iespējamiem incidenta iemesliem, Pavlovičs norādīja, ka bunkurētājkuģa neveiksmīgā manevra iemesls varējusi būt pēkšņa un īslaicīga vēja pastiprināšanās. Tas, vai šis incidents tiks izmeklēts, būšot atkarīgs no Igaunijas izmeklēšanas iestādēm, jo bunkurētjkuģis Ristna kuģo zem Igaunijas karoga.

Valsts vides dienesta rīcībā nav informācijas par Ventspils ostā notikušo incidentu. Ja vidē būtu nokļuvis piesārņojums, VVD to zinātu, aģentūrai LETA sacīja dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktore Inguna Pļaviņa.