Arī Ventspilī pie pilsētas robežas uzstādītas jaunā tipa ceļa zīmes

3341
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Jau 1.janvārī spēkā stājās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos un kā viens no jaunumiem ir jauna izskata ceļa zīme, kas norāda apdzīvotu vietu sākumu un beigas. Pirmās šādas jaunā tipa ceļazīmes ir uzstādītas arī Ventspilī, tās redzamas pagaidām vēl tikai Saules ielas galā aiz Piedzīvojumu parka, kur sākas un beidzas Ventspils pilsētas robeža.

Pēc jaunajiem noteikumiem par iebraukšanu pilsētas administratīvajā teritorijā informēs jau ierastā zilā zīme ar attiecīgās teritorijas nosaukumu, bet par iebraukšanu apbūvētajā pilsētas daļā, kur ir spēkā Ceļu satiksmes noteikumu prasības, kas attiecas uz apdzīvotām vietām, būs jauna ceļa zīme, kas tajā attēloto pilsētas torņu dēļ tautā iesaukta par “tornīšiem”.

Ja par pilsētas administratīvo teritoriju informē liels pilsētas nosaukuma uzraksts, zilo informatīvo ceļa zīmi drīkst arī neuzstādīt.

Jaunā izskata ceļa zīmju maiņa nav jāveic noteiktā laikā, bet pakāpeniski, tādēļ, visticamāk, vairākus gadus uz ceļiem vēl būs redzamas abu veidu ceļa zīmes. Vecajām nolietojoties, ceļu apsaimniekotājiem vai īpašniekiem jāuzstāda “tornīši”.

celazime2