Pērn par 9% audzis prāmju pasažieru skaits, kravu – par 13%

1385

Pērn Ventspils ostā palielinājās prāmju satiksmes intensitāte, kas ļāvis sasniegt jaunus ar prāmjiem pārvadāto kravu un pasažieru rekordapjomus. 2016.gadā pārvadāto kravu apjoms pieaudzis par 13%, bet pasažieru – par 9%, liecina pārvadātājkompānijas Stena Line apkopotie dati.

Prāmju līnijas Ventspils ostā uz Zviedriju un Vāciju izmantojuši kopumā 179 967 cilvēki, kas ir lielākais prāmju pasažieru skaits Ventspils ostas vēsturē viena gada laikā. Prāmju līnijas aktīvi izmanto arī dažādu preču eksportam un importam. Šo kravu apjoms gada laikā pārsniedzis divus miljonus tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš un lielākais Ro-Ro kravu apjoms Ventspils ostas vēsturē.

Jau ziņots, ka ar 2017.gadu Stena Line nolēmis Ventspili pozicionēt kā vārtus uz Skandināviju un palielināt reisu skaitu starp Ventspili un Nīneshamni līdz 12 reisiem vienā virzienā. Vienlaikus Vācijas līnija no Ventspils pārcelta uz Liepājas ostu, bet Zviedrijas līnija no Liepājas – uz Ventspili.

Savukārt, lai nodrošinātu kravu eksportu Rietumeiropas virzienā, Ventspils ostā ar 2017.gadu darbu sāk jauns prāmju operators – Swedish Orient Line, atverot kravas prāmju līniju uz Beļģiju un Lielbritāniju.