Septembris visā Latvijā atnāca ar vasarīgi siltu dienu, taču jau sākot ar pirmdienu, 2.septembri, visā valstī iestāsies rudeni vēstoši laikapstākļi – kļūs vēsāks un biežāk līs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Jau pirmdien tieši sākot ar rietumu piekrasti pāri Latvijai virzīsies aukstā atmosfēras fronte. Debesis aizklās mākoņi, kas nesīs lietu, vietām iespējams arī pērkona negaiss. Pirmdien lietus visbiežāk līs tieši dienas pirmajā pusē, pusdienā un pēcpusdienā, kad arī gaidāmi galvenie Zinību dienas pasākumi pilsētā. Pūtīs ziemeļrietumu puses vējš ar ātrumu līdz 9 m/s, bet gaisa temperatūra būs vien +17 grādi.

Otrdien teritorijā turpinās ieplūst vēsāks gaiss, taču Ventspilī diena paies bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra gan otrdien, gan trešdien dienā sasniegs vien +16 grādus. Gaidāms mākoņains laiks, brīžiem debesis arī skaidrosies. Pūtīs mērens dienvidrietumu, rietumu vējš.

Lietainas būs trešdiena un ceturtdiena, līs visas dienas garumā, bet gaisa temperatūra būs arvien +16…17 grādi. Dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz +17 grādiem.

Nedēļas beigās pārsvarā līs. Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-17 m/s. Gaisa temperatūra naktīs būs +10 grādi, bet dienās gaiss iesils līdz +17 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay