Ratnieks lūdz vērtēt, vai Lembergs nav uzpircis Ventspils Augstskolas personālu

1282

Bijušais Ventspils Augstskolas prorektora pienākumu izpildītājs, nacionālā apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK valdes loceklis Edvards Ratnieks ir lūdzis Ģenerālprokuratūru vērtēt, vai Ventspils mērs Aivars Lembergs faktiski nav uzpircis Ventspils Augstskolas (VeA) personālu, lai panāktu augstskolas bijušās rektores Gitas Rēvaldes atcelšanu no amata.

Ratnieks ar iesniegumu bija vērsies Ģenerālprokuratūrā un lūdza to izvērtēt, vai Lembergs nav uzpircis augstskolas personālu. Kā liecina Ratnieka iesniegums, viņš lūdzis pārbaudīt, vai lietas materiālos un liecinieku liecībās, kas sniegtas administratīvajā lietā par Rēvaldes atstādināšanu no amata, nav konstatējamas Lemberga noziedzīgu nodarījumu sastāva pazīmes un iezīmes viņam piemērotā drošības līdzekļa – aizlieguma pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus – pārkāpšanai.

Ratnieka ieskatā Lembergs faktiski vadījis Ventspils pilsētas domes darbu. “Lietas materiālos, iespējams, konstatējams, ka Lembergs nodarbojas ar tirgošanos ar ietekmi, panākot valsts augstskolas rektora atcelšanu, publiski piedāvājot par to materiālu atlīdzību Ventspils Augstskolas personālam no Ventspils pilsētas domes finansējuma līdzekļiem,” rakstīts Ratnieka iesniegumā.

Ģenerālprokuratūra iesniegumu pārsūtījusi Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). KNAB Izmeklēšanas nodaļā iesniegums ir saņemts, turklāt par iesniegumā minētajiem faktiem, pamatojoties uz KNAB likumu, sākta resoriskā pārbaude.