Aizvadītajā nedēļā naktis bija aukstas – gaisa temperatūra pazeminājās līdz pat -2…-7 grādiem (pēc Celsija). Naktī uz piektdienu deviņās, bet naktī uz sestdienu 16 novērojumu stacijās tika uzstādīti jauni minimālās gaisa temperatūras rekordi, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tika arī labots līdzšinējais visas Latvijas 6.maija aukstuma rekords. Ar jauno nedēļu, no 8.maija, pakāpeniski ieplūstot siltākai gaisa masai, laikapstākļi uzlabosies un gaidāms silts un sauss laiks – daudzviet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +13…+18 grādu atzīmei.

Pirmdien, 8.maijā, diena būs sausa un sauli tikai brīžiem aizsegs kāds mākonis. Pūšot lēnam vējam, nakts stundās vietām veidosies migla. Naktī uz pirmdienu vēl būs auksts – gaisa temperatūra pazemināsies līdz pat -2…+2 grādiem, taču dienā gaiss iesils jau līdz +12…+17 grādiem.

Turpinoties anticiklona darbībai, arī otrdien saglabāsies līdzīgi laikapstākļi – būs mainīgs mākoņu daudzums, bet nokrišņi nav gaidāmi. Joprojām dominēs lēns vējš, un naktī vietām sabiezēs migla. Diennakts tumšajās stundās minimālā gaisa temperatūra būs 0…+3 grādu robežās. Vietām piekrastē būs siltāk, tur +3…+6 grādi, savukārt dienā tā paaugstināsies līdz +12…+17 grādiem, valsts rietumos līdz pat +19 grādiem.

Visu atlikušo nedēļu saglabāsies silts un mierīgs laiks. Kaut gan nedēļas vidū mākoņi mīsies ar sauli un nedēļas nogalē mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, nokrišņi nav gaidāmi. Gaiss joprojām iesils, naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +5…+10 grādu robežās, taču dienā termometra stabiņš daudzviet svārstīsies ap +15…+18 grādu atzīmi.

 

8.05.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs