Šogad likvidēs 13 skolas un vēl 50 mācību iestādes reorganizēs. Izmaiņas arī Ventspilī

726

Šogad Latvijā tiks likvidētas 13 skolas, bet vēl 50 mācību iestādes skars reorganizācija, to vidū arī Ventspils izglītības iestādes. Tā, atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas apkopoto informāciju, ziņo aģentūra LETA.

Šovasar darbu beidz 13 skolas, vēl 11 izglītības iestādēs līdz vasaras beigām tiks mainīta izglītības pakāpe, taču to vidū nav Ventspils pilsēta vai novads.

Savukārt reorganizācija skars vēl 50 mācību iestādes, un divas pārmaiņas skars arī Ventspils pilsētu. Ventspils speciālās pirmsskolas izglītības iestāde Zīlīte tiks pievienota bērnudārzam Saulīte.

Lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē ministriju, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot. Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija saņemto informāciju izvērtē un sniedz atbildi par to, vai saskaņo, vai nesaskaņo pašvaldības lēmumu par izglītības iestādes reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu, skaidro ministrija.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay