“”Ventspils nafta” termināls” jauns ģenerāldirektors

880

Latvijas naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmumā Ventspils nafta termināls par vienīgo valdes locekli un ģenerāldirektoru iecelts Jans Viljems Botss, informēja uzņēmumā. Iepriekšējais kompānijas vienīgais valdes loceklis bija Lars Panclafs, kurš amatā bija līdz šī gada 31.maijam.

Jaunais ģenerāldirektors uzsver, ka Ventspils nafta termināls ir jāsaglabā vadošās pozīcijas efektivitātes un klientu apkalpošanas kvalitātes ziņā Baltijā, lai “nodrošinātu ilgtspējīgu darbību izaicinošajā tranzīta nozarē, kur kravas plūsmas nevar uzskatīt par pašsaprotamām”.

“Tāpēc mūsu uzmanības centrā joprojām būs proaktīva atbalsta sniegšana klientu uzņēmējdarbībai, bezkompromisa drošības līmenis, atbildīga pret vides aizsardzību darbība un nemitīga efektivitātes uzlabošana,” norāda Botss.

Viņš arī akcentē, ka, apzinoties nepieciešamību piesaistīt labākos profesionāļus termināļa ilgtermiņa attīstības nodrošināšanai, “mēs vienmēr meklēsim talantus un sniegsim viņiem aizraujošas un motivējošas iespējas, tikai tā mēs spējam īstenot savu mērķi – nodrošināt, ka ikviens dodas mājās sveiks, vesels, un ar smaidu uz lūpām.”

Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāve Janīna Biteniece, Botss 2010. gadā uzsāka darbu starptautiskajā energoresursu uzglabāšanas un pārkraušanas uzņēmumā VTTI, kurš ir viens no Ventspils nafta termināls līdzīpašniekiem ar galveno mītni Roterdamā. Viņš piedalījās jaunu termināļu projektu tehniskās puses izstrādē un īstenošanā. Savukārt piecus gadus vēlāk Botss kļuva par EuroTank Amsterdam (ETA) tehnoloģisko direktoru, un pievienojas šī termināļa vadības komandai 2016.gadā. Botss ir ieguvis maģistra grādu mašīnbūvē Delftas Tehniskajā universitātē, Nīderlandē.

Botss ir Ventspils nafta termināls vienīgais valdes loceklis, savukārt uzņēmuma padomē kopš pagājušā gada vasaras strādā četras amatpersonas – padomes priekšsēdētājs ir Roberts Kirkups, bet padomes locekļi ir Skots Džareds Pērls, Stefans Garijs Stokers un Dmitrijs Vinogradovs.

Ventspils nafta termināls ir viens no tehnoloģiski modernākajiem un lielākajiem naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmumiem Baltijā ar kopējo rezervuāru parka ietilpību 1,2 miljoni kubikmetru. 2017.gadā Ventspils nafta termināls strādāja ar 52,842 miljonu eiro apgrozījumu un 16,137 miljonu eiro peļņu, Firmas.lv datus publisko aģentūra LETA. Uzņēmuma 2018.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls