Naktī uz pirmdienu no dienvidrietumiem Latviju sāka šķērsot plaša nokrišņu zona, kas Ventspils pusē līdzi nesa nelielu lietu. Tomēr, nokrišņu zonai aizvirzoties tālāk uz ziemeļaustrumiem, dienas gaitā no rietumiem pakāpeniski debesis skaidrosies un pēcpusdienā lielākajā teritorijas daļā vairs būtisku nokrišņu nebūs, vien dažviet austrumu rajonos veidosies gubu-lietus mākoņi, kas atnesīs nelielu īslaicīgu lietu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pēcpusdienā nedaudz pastiprināsies rietumu puses vējš, un gaiss iesils līdz +14 grādiem.

Otrdien virs Latvijas īslaicīgi pastiprināsies neliels augsta spiediena apgabals, līdz ar to būtisku nokrišņu nebūs. Rietumu, dienvidrietumu vējus nomainīs austrumu puses vēji. Naktī gaiss atdzisīs līdz +8 grādiem, bet dienā, uzspīdot saulei, vietām gaiss iesils līdz pat +22 grādiem.

Trešdien laika apstākļi atkal mainīsies – virs Baltijas jūras dienvidu daļas izveidosies neliels, bet aktīvs ciklons, un ar to saistītā frontālā sistēma šķērsos Latvijas teritoriju, atnesot lietu, lokāli arī pērkona negaisu. Lēnos austrumu puses vējus atkal nomainīs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas daudzviet būs brāzmains.

Nedēļas otrajā pusē būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas. Katru dienu vismaz kādā no reģioniem gaidāms lietus, dažviet iespējams arī pērkona negaiss. Naktīs  gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgi kā nedēļas sākumā: +8…+13 grādu robežās, bet dienas laikā gaiss iesils vidēji līdz +14…+19 grādiem, atsevišķās dienās, uzspīdot vairāk saulei, līdz +21…+22 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC