Smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu rosina izvaicāt “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā nevis pēc gadu mijas, bet gan vēl pirms Ziemassvētkiem – 18.decembrī, izteikusies komisijas vadītāja Inguna Sudraba.

Kā ziņo aģentūra LETA, komisijas vadītāja vakar notikušajā komisijas sēdē vērsa deputātu uzmanību uz to, ka krimināllietā, kurā tiek tiesāts Lembergs, decembrī nav paredzētas tiesas sēdes, tāpēc lietderīgi būtu viņu uzklausīt 18.decembrī. Šajā dienā uz komisiju uzaicināti arī bijušais politiķis Andris Šķēle, uzņēmējs Viesturs Koziols un bijušais AS Diena padomes vadītājs Aleksandrs Tralmaks.

Komisijas deputātam Andrejam Judinam gan bija iebildumi par Lemberga aicināšu uz nākamo pirmdienu, jo “zinot kā Lembergs uzvedas tiesā” un, baidoties, ka Lembergam ir vēlme gari diskutēt, viņš aicināja Lemberga iztaujāšanai veltīt atsevišķu komisijas sēdi.

Sudraba apgalvoja, ka vienojusies ar Lembergu par to, ka viņš savu viedokli paudīs ne ilgāk kā 20 minūtes. Pēc viņas pārliecības, personu uzklausīšana ir vadāms process. Pēc diskusijas par Lemberga uzklausīšanu, komisija vienojās, ka viņš 18.decembrī tiks uzklausīts kā pēdējā uzaicinātā persona.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa nolēma noraidīt visas smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga iebildumus un lūgumus, un nolēma sākt tiesas debates Lemberga krimināllietā. Tiesa noteica divu mēnešu sagatavošanas laiku debatēm. Nākamā tiesas sēde šajā lietā ir nozīmēta 2018.gada 5.februārī.

Tikmēr uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas nākamajām sēdēm nolemts aicināt bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonas Jutu Strīķi un Juri Jurašu, kā arī atkārtoti vienu no trim oligarhiem – Aināru Šleseru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA