Tiesa atzīst, ka Ventspils pilsētas dome praktizē nevienlīdzību pret deputātu Kristovski

802

Administratīvā rajona tiesa šī gada 13. maijā ir paziņojusi savu spriedumu lietā par Ventspils pilsētas domes prettiesisku rīcību. Tajā norādīts, ka Ventspils pilsētas domei mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās jānodrošina opozīcijas deputātam Ģirtam Valdim Kristovskim vienlīdzīgas pieejas tiesības pašvaldības oficiālajam portālam ventspils.lv.

Šāds spriedums pasaka, ka “Ventspils pilsētas domes oficiālais informatīvais portāls nav, nevar un nedrīkst būt vietne, kurā neleģitīmais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ļaunprātīgi eskalē melīgu kampaņu pret mani, mazākuma deputātu Ģirtu Valdi Kristovski,” norāda deputāts.

“Spriedums pasaka to, ka 2017. gada vasarā Ventspils pilsētas domes vadībai būtu bijis jānodrošina taisnīgums un tiesiskums. Tas ir, redzot ka deputāts Lembergs, lietojot pašvaldības informatīvo portālu, citam deputātam ceļ neslavu, pašvaldībai būtu bijis jādod iespēju arī cietušajai personai atspēkot nepatiesības tieši tur, kur Lembergs teicis savas naida runas. Taču tas netika darīts.  Diemžēl notika pretējais. Ventspils pilsētas domes administrācija turpināja atbalstīt tikai un vienīgi Lembergu, piesegt pārkāpumos personu, kas turklāt apsūdzēta smagos ietekmes un finanšu noziegumos! Savukārt Lembergs nesodāmības apziņā turpināja mani pagodināt ar dažādiem aizskarošiem izteicieniem, tajā skaitā ar pašvaldību apkaunojošo aforismu: te nav Rīga, te ir Ventspils, vācies uz savu Briseli,” tā Kristovskis.

Viņš atgādina, ka uz šādu Lemberga visatļautību neskaitāmas reizes aizvadīto divu gadu laikā vērsis pašvaldības vadības, vairākuma deputātu un administrācijas uzmanību, taču bez panākumiem. “”Tās ir jūsu domas, mēs paliekam pie savām,” tieši tā uz Ventspils pilsētas pašvaldības vadītāja prettiesiskajām darbībām, Lemberga rupjībām pret mani, citiem mazākuma deputātiem, vienmēr ir reaģējis domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš. Un tomēr manis rosināto tiesu lietu lēmumi un spriedumi pārliecinoši parāda, ka valsts pārvaldes un tiesību eksperti, tiesneši nepiekrīt šādai primitīvai deputātu Vītoliņa un Lemberga izpratnei par lietu kārtību valsts pārvaldē. Tā var būt nesalīdzināmi labāka.”

Kristovskis min vairākus punktus, kas konkrēti norādīts Liepājas tiesu nama spriedumā:

1) tiesa secina, ka daudzkārt pašvaldības oficiālajā portālā tiek pausts Lemberga subjektīvais, nevis pašvaldības viedoklis;
2) tiesa nevar atzīt, ka Lemberga paustais viedoklis ir uzskatāms par politiski neitrālu viedokli;
3) Lemberga izteiktajiem apgalvojumiem, kas aizskāruši Ģirta Valda Kristovska godu un cieņu, vienkārši nav pierādījumu;
4) Kristovskis vēlas, lai viņam, salīdzinot ar citiem pašvaldības domes deputātiem, tiktu nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas viedokļa publicēšanā;
5) tiesa neredz, ka Kristovskim būtu nodrošināta vienlīdzīga pieeja pašvaldības oficiālajam portālam;
6) tiesa secina, ka Ventspils pilsētas domē netiek pieļauta viedokļu daudzveidības atspoguļošana;
7) tiesa norāda, ka no demokrātijas virsprincipa un ar to saistītā pašvaldības principa izriet pašvaldības deputāta subjektīvas tiesības uz vienlīdzīgu pieeju publiski finansētiem komunikācijas līdzekļiem;
8) Turklāt tiesa norāda, ja iepriekšminētais netiek nodrošināts, tad nav saprotama nepieciešamība turpināt pašvaldības oficiālajā portālā ventspils.lv publicēt Lemberga viedokļus.

“Taču paliek jautājums par Ventspils pilsētas domes tālāko rīcību, par deputāta Aivara Lemberga man celto neslavu! Tiesa ir pierādījusi un pat domes pārstāvji ir atzinuši, ka Aivars Lembergs ir prasti melojis. Redzēsim vai viņam pietiks drosme pašam atzīties melu savērpšanā par citu deputātu. Pat ja viņš to spētu, mēs, mazākuma deputāti, pirmkārt prasām Ventspils pilsētas domei pilnībā nodrošināt 2019. gada 13. maija tiesas sprieduma izpildi. Mums ir ko teikt par Ventspils pilsētas domes darbu, turklāt mums nav jāmelo,” komentēja Kristovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Jānis Deinats