Tiesa vēl neizlemj, vai grozīt Lemberga drošības līdzekļus

1287
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Rīgas apgabaltiesa pirmdien vēl neizlēma, vai Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā grozīt viņam piemērotos drošības līdzekļus.

Lembergs turpināja liecināt, kā arī tika uzklausīti prokuroru viedokļi par pieteikto lūgumu mainīt Lembergam noteiktos drošības līdzekļus.

Tiesa lietu turpinās skatīt 20.janvārī, taču nav zināms, vai tajā tiks pieņemts lēmums drošības līdzekļu jautājumā. Trešdien, 18.janvārī, plānotā sēde tika atcelta, jo uz to nevarēs ierasties advokāts.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā lietas iztiesāšanās laikā tika pieteikts atkārtots lūgums mainīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli. Apsūdzētā advokāte Irina Kauke iesniedza pieteikumu par Lembergam piemērotā drošības līdzekļa maiņu.

Advokāte lūdz atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā, nosakot atbilstošus ierobežojumus. Tāpat tiek lūgts atcelt noteiktos nodarbošanās aizliegumus – aizliegumu pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amata pienākumus.

Pērn vasarā tiesa noraidīja lūgumu atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – aizliegumu pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus.

Jau ziņots, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.