Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) izmeklējot traģisko negadījumu Ventspilī, kad peldbaseinā nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns, apšauba, vai Olimpiskais centrs Ventspils vispār drīkstēja piedāvāt bērniem apmācību peldēšanā, ziņo raidījums TV3 Ziņas.

“Olimpiskais sporta centrs nav reģistrēts kā izglītības iestāde, lai varētu īstenot šādu programmu, viņi nav saņēmuši licenci pašvaldībā, kas būtu otrs variants. Pieprasījām papildu skaidrojumus, kurus mums solīja atsūtīt līdz rītam, un tad vērtēsim dokumentus. Ir šaubas par to, vai Olimpiskais sporta centrs vispār varēja piedāvāt šādu apmācību peldēšanā,” skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Pēc papildu nepieciešamo dokumentu saņemšanas Izglītības kvalitātes valsts dienests sola pieņemt gala lēmumu, tostarp arī par to, vai būtu sodāma atbildīgā amatpersona – Olimpiskā centra Ventspils vadītājs Uldis Boitmanis. Konstatēta pārkāpuma gadījumā dienests var piemērot administratīvo sodu – no rājiena līdz 140 eiro naudas sodam. Vienlaikus šāds administratīvais sods varētu vēlāk kļūt par pamatu arī kriminālām apsūdzībām.

Jau ziņots, ka traģiskais negadījums noticis plkst.18.40 mazajā peldbaseinā. Konstatējot negadījumu, bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību. Pēc negadījuma notikuma vietā strādājusi Valsts policija, skaidrojot notikušā apstākļus. Ir ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību un tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat ir nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Saistībā ar vakar notikušo traģisko negadījumu, Olimpiskais centrs Ventspils atcēlis visus 20 gadu jubilejas pasākumus, norādīja Olimpiskā centra Ventspils pārstāvis Rolands Gorškovs.

Oktobrī bija plānoti dažādi olimpiskā centra jubilejas sporta pasākumi – velobrauciens pa Piedzīvojumu parka velo takām, skriešanas stafete stadionā, ģimeņu orientēšanas diena un atvērto durvju diena sporta bāzēs. Visi plānotie jubilejas sporta pasākumi ir atcelti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC