Turpināsies tiesas debates Ventspils siltuma naudas piesavināšanās lietā

1495

Nākamnedēļ, 21.aprīlī, Ventspils tiesā turpinās skatīt krimināllietu par 1 045 000 eiro piesavināšanos no pašvaldības SIA Ventspils siltums kases. Tiesas sēdē šonedēļ izsludināts pārtraukums, jo vienas apsūdzētās advokāts lūdzis tiesu dot laiku, lai sagatavotos replikai tiesas debatēs.

Tiesas debates 5.februārī ilga piecas stundas, taču tās netika pabeigtas. Tās bija plānots turpināt martā, taču tad tiesas sēdes datums divas reizes tika pārcelts, jo aizstāvis nevarēja ierasties tiesā.

Prokurors trim šajā lietā apsūdzētajām bijušajām Ventspils siltuma darbiniecēm prasa piemērot reālu cietumsodu, tostarp vienai apsūdzētajai tiek prasīts piemērot brīvības atņemšanu uz četriem gadiem. Otrai apsūdzētajai sievietei prokurors prasa piemērot reālu brīvības atņemšanu uz trim gadiem un mantas konfiskāciju, bet trešajai apsūdzētajai – reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem.

Kā ziņots, policija iepriekš prokuratūrai bija nodevusi lietu kriminālvajāšanas sākšanai pret trim bijušajām uzņēmuma Ventspils siltums darbiniecēm par vairāk nekā 700 000 latu (1 045 000 eiro) piesavināšanos no uzņēmuma kases.

Noziedzīgais nodarījums pēc Krimināllikuma 179.panta 3.daļas par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā inkriminēts bijušajām uzņēmuma darbiniecēm – Abonentu daļas vadītājai, galvenajai grāmatvedei un kasierei. Agrākā redakcijā šis Krimināllikuma pants paredzēja sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu. Pašreiz spēkā esošajā redakcijā pēc šī panta paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ventspils siltuma vadība iepriekš paudusi gandarījumu, ka lietas izmeklēšanā notikusi virzība, jo tā esot patiesi ieinteresēta ātrākā lietas izskatīšanā un vainīgo noteikšanā.

Ventspils siltuma vadība 2010.gada novembra beigās vērsās tiesībsargājošajās institūcijās par uzņēmumā konstatēto zādzību. Personas, kuras, iespējams, varēja būt iesaistītas šajā nodarījumā, nekavējoties tika atstādinātas.