Šī nedēļas nogale sāksies ar patīkamu un saulainu laiku, taču ne tikai turpmākās dienas, bet arī visas nākamās nedēļas laikā īsta pavasara iestāšanās vēl nav gaidāma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Piektdien saglabāsies augsta spiediena apgabala ieteikme, diena aizritēs saulaina, taču ziemeļrietumu puses vēja dēļ gaisa temperatūra nepakāpsies augstāka par +3 grādiem. Taču jau vakarā zema spiediena ieplakas ietekmē no rietumiem debesis aizklās mākoņi, kas sestdien no rīta teritorijas lielākajā daļā nesīs slapju sniegu un lietu, arī Ventspilī.

Lielākā daļa sestdienas aizritēs ar nokrišņiem, vien novakarē debesis daļēji skaidrosies. Arī svētdien debesis būs lielākoties apmākušās, pūtīs bržmains dienvidaustrumu vējš, gaisa temperatūra brīvdienās nebūs augstāka par +5 grādiem.

Nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks plašs ciklons ar centru virs Krievijas ziemeļrietumiem, līdz ar to ziemeļrietumu vējš lielā teritorijas daļā brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Tomēr ar ciklonu saistītās nokrišņu zonas galvenokārt atradīsies virs Krievijas un Latvijā laiks būs salīdzinoši sauss – vien dažviet, pārsvarā austrumos, iespējami nelieli īslaicīgi nokrišņi. Nedēļas vidū un otrajā pusē vējš pierims, nokrišņu daudzums kopumā visā valstī nebūs liels. Gaisa temperatūra nākamnedēļ dienās paaugstināsies līdz aptuveni +3…+9 grādiem, bet atsevišķās naktīs lielā teritorijas daļā vēl gaidāms neliels sals: 0…-5 grādi. Pēc šī brīža prognozēm spriežot, manāma gaisa temperatūras paaugstināšanās ir iespējama nākamās nedēļas izskaņā, kad no rietumiem Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC