Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai un lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, valdība ir pieņēmusi jaunus piesardzības pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai un to kontrolei. Lūk, kādi jauninājumi sagaida iedzīvotājus.

  1. Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centru darbs būs ierobežots. Tajos drīkstēs darboties tikai pārtikas veikali, aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.
  2. Tiks ierobežota atsevišķu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, taču saglabās tos pakalpojumus, kuri ir dzīvību glābjoši un kuri nodrošina terapijas nepārtrauktību.
  3. Mediķi turpmāk nevarēs sniegt veselības aprūpes pakalpojumus vairākās ārstniecības iestādēs.
  4. Tiek pārtraukta sporta klubu darbība un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību process – treniņu, sacensību un mēģinājumu norise, kā arī sporta norises slēgtās telpās.
  5. Tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai būs jāsaglabā informācija par klienta vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

Satiksmes ministrija līdz darba nedēļas beigām izstrādās ierobežojošus pasākumus, lai samazinātu personu skaitu sabiedriskajā transportā, vienlaikus nodrošinot gan sociālo distancēšanos, gan iespēju iedzīvotajiem nokļūt darbā.

Uzņēmumiem turpmāk vispirms būs jānodrošina pārtikas, zāļu un pirmās nepieciešamības preču piegādes, kā arī minēto preču ražošanai nepieciešamo izejvielu piegāde vietējā tirgus vajadzībām.

25.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com