Reaģējot uz Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātu lūgumu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izvērtēs domes darbu, apliecināja ministrijas pārstāve Agnese Vārpiņa.

Viņa norādīja, ka opozīcijas deputātu vēstule ir saņemta un tā ir visnotaļ satraucoša. Vienlaikus Vārpiņa skaidroja, ka tajā ir minēti daudzi pārkāpumi, tomēr maz faktu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir uzdevis valsts sekretāram iesniegt visaptverošu, apkopojošu ziņojumu par saziņu ar domi šī sasaukuma laikā, kā arī vērtējumu par vēstulē minētajiem tiesu lēmumiem.

Tāpat valsts sekretāram jāziņo par Ventspils domes darbības atbilstību Satversmē un normatīvajos aktos noteiktiem tiesiskas un demokrātiskas valsts pārvaldes principiem, skaidroja Vārpiņa.

Jau vēstīts, ka Ventspils domes opozīcijas deputāti vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un ministriem ar lūgumu izvērtēt “domes ilgstošās prettiesiskās darbības un pārkāpumus un veikt likumā noteiktos pasākumus esošā domes sastāva atlaišanai”.

Deputātu Landmaņa, Ģirta Valda Kristovska (V), Ivara Landmaņa (LRA) un Daces Kornas (V) iesniegums adresēts Kariņam, Pūcem, tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP).

Domnieki uzskata, ka Ventspils domes darbība neatbilst Satversmē un likumos noteiktiem tiesiskas un demokrātiskas Latvijas valsts pārvaldes principiem un kārtībai, “kā rezultātā Ventspils pašvaldībā gadiem ilgi valda autoritārs vadības stils neleģitīma pašvaldības vadītāja deputāta Aivara Lemberga vadībā”.

“Lembergam ir izdevies izveidot prettiesisku režīmu, kas, līdz ar citiem pārkāpumiem, neievēro Latvijas likumos garantētās mazākuma deputātu un citādi domājošo tiesības uz līdztiesības un proporcionalitātes pamatiem piedalīties Ventspils pilsētas un pašvaldības darbā,” apgalvots iesniegumā.

Opozīcijas deputāti arī uzsver, ka jau kopš 2017.gada rudens vairākkārt vērsušies tiesībaizsardzības un tiesu instancēs “par pašvaldībā praktizētajiem Satversmē noteiktajiem valsts pārvaldes pamatprincipu pārkāpumiem”. Tomēr domes vadība, deputātu valdošais vairākums ne vien neņem vērā minēto tiesu instanču lēmumus, bet ar pašvaldības administrācijas vadības tiešu līdzdalību turpina masveidīgu mazākuma deputātu darbības ierobežošanu kā tiesā izskatītajos, tā arī citos pašvaldības prettiesisko darbību sektoros, uzskata vēstules autori.

Savukārt deputāts Kristovskis uzsver, ka par domē notiekošajām nelikumībām attiecībā uz mazākuma deputātu darbības ierobežošanu pēdējo gadu laikā daudzkārt ir ziņots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, taču iepriekšējā vides un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) darba laikā nekādas darbības neesot veiktas.

Autors: LETA / Foto: LETA