Vēlēšanās Ventspilī ar Lembergu varētu konkurēt Kristovskis

1570

Nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2017.gada 3.jūnijā Ventspilī ar Lembergu varētu konkurēt viens no Ventspils atmodas laika līderiem Ģirts Valdis Kristovskis, ziņo laikraksts Diena.

Laikraksts vēsta, ka vairāki politiskie spēki plāno veidot kopīgu kandidātu sarakstu ar mērķi ienest pārmaiņas pilsētā, kurā vairāk nekā 20 gadu pie varas bijusi Aivara Lemberga vadītā partija Latvijai un Ventspilij.

To, ka vismaz četri politiskie spēki ir sākuši sarunas par kopīgu startu Ventspils domes vēlēšanās, Dienai apstiprināja to pārstāvji Juris Pūce (Latvijas attīstībai), Bruno Jurševics (VL-TB/LNNK), Aivis Landmanis (Reģionu alianse). Arī Dace Korna, kura Ventspils domē ievēlēta no Vienotības, apliecināja, ka trešdien paredzēta partiju pārstāvju tikšanās.

Ventspils domē ir 13 vietu. Latvijai un Ventspilij tajā ir pārstāvēta ar deviņiem deputātiem, Reģionu alianse kopā ar Reformu partiju iepriekš ieguva divus mandātus, bet Saskaņas centrs un Vienotība – katra pa vienam.

Par iespēju startēt Ventspils domes vēlēšanās jau esot paziņojis arī neatkarīgais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, kurš vada partiju KPV.LV.

Viens no bijušajiem Vienotības līderiem Kristovskis tagad savu darbību saistījis ar uzņēmumiem HansaMatrix un EuroLCDs. Viņš laikrakstam apstiprināja, ka apvienotā saraksta veidotāji viņu ir uzrunājuši un piedāvājuši pārdomāt iespēju startēt Ventspils domes vēlēšanās. Ja būs nopietna rīcības programma un komanda, tad Kristovskis, kuram Ventspilī ir īpašums, varētu pieņemt piedāvājumu.