Ventspili apbalvo par ieguldījumu velokultūras veicināšanā

1227

Ventspils pilsētas pašvaldība konkursa Draudzīgs velosipēdistam ietvaros ieguvusi laureāta balvu par ieguldījumu velokultūras veicināšanā un īpašu atzinību par veloceliņa izveidi ap Būšnieku ezeru.

Konkurss tiek īstenots Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/Eiropas Mobilitātes nedēļa 2016 ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Latvijas riteņbraucēju apvienību.

Ventspils pilsētā velosipēdistiem draudzīga infrastruktūra mērķtiecīgi tiek veidota jau kopš 2006.gada, kad par velotīkla attīstību pilsētā Ventspils pilsētas dome lēma, apstiprinot Teritorijas plānojumu, tajā paredzot veloceliņu tīklojumu pa visu pilsētas teritoriju. Tolaik plānotais līdz šim realizēts, izbūvējot veloceliņu tīklu pilsētā kopā 50 km garumā.

Šogad, veicot esošā meža celiņa apkārt Būšnieku ezeram labiekārtošanu, uzlabojot grants seguma celiņu no iecienītās ezera peldvietas līdz Laivu bāzei, Ventspils veloceliņu tīklu papildināja jauns maršruts aptuveni trīs kilometru garumā. Tagad ventspilniekiem, pārvietojoties ar velosipēdu, iespējams izvēlēties sev tīkamāko apkārtējo vidi – čalojošu pilsētvidi vai klusi elpojošu mežu, kas ieskauj mierīgo Būšnieku ezeru.

Ventspils pilsētvidei pielāgotas velonovietnes ar aptuveni 1000 veloturētājiem. Pēdējo gadu laikā veloinfrastruktūra veicinājusi velotūrisma attīstību, papildinājusi un uzlabojusi pilsētas infrastruktūru, veicinājusi drošu velobraucēju pārvietošanos, uzlabojusi pilsētas apskates vietu pieejamību, radot pievienoto vērtību pilsētas tūrisma piedāvājumam kopumā, kā arī videi. Veloceliņus arvien vairāk izmanto arī ikdienas velosipēdisti, kuri ar velosipēdu dodas uz skolu, darbu un citviet.