Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīkotajā konkursā Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai Kurzemes plānošanas reģionā galveno balvu par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā piešķīrusi Ventspils pilsētai, informē ministrija.

Konkursa mērķis bija noteikt rezultatīvākās pašvaldības, kuras sava pamatbudžeta ietvaros īsteno daudzveidīgus atbalsta pasākumus uzņēmējdarbības sekmēšanai.

Konkursa žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas, Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības atbalsta centra, AS ALTUM, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī kā novērotāji pārstāvji no VARAM, vērtēja pašvaldību īstenotos atbalsta pasākumus uzņēmējdarbības sekmēšanai un atbalsta pasākumu sasniegtos vai plānotos rezultātus, kas tieši izpaužas kā pozitīva ietekme uz pašvaldības budžeta ieņēmumu sadaļu vai netieši uz uzņēmējdarbības vides izaugsmi pašvaldībā kopumā. Izvērtējot saņemtos piedāvājumus, žūrija izvēlējās izcelt divas pašvaldības reģionā divās nominācijās.

VARAM norāda, ka nominācijā par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā uzvarējusī Ventspils pilsētas pašvaldība “ļoti mērķtiecīgi domā un strādā pie tā, lai arvien vairāk piesaistītu uzņēmējus savai teritorijai, lai tie veidotu savas filiāles Ventspilī, gan arīdzan daudz tiek strādāts pie tā, lai rastos jauni uzņēmēji, jo īpaši IKT jomā”.

Savukārt nominācijā Nākotnes iecere, tika sveikta Skrundas novada pašvaldība, kas veiks būtiskus ieguldījumus Tirgus teritorijas izbūvei Skrundā.

Šāda veida konkurss tika organizēts pirmo reizi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA