Šis būs pirmais gads, kad Ventspils pilsētā strādājošajiem veiksmīgākajiem uzņēmējiem un uzņēmumiem svinīgā ceremonijā pasniegs gada balvas. Tā ceturtdien notiekošajā Ventspils biznesa dienas forumā paziņoja Ventspils pilsētas dome. Uzņēmumu gada balva turklāt papildinās ikgadējo lielāko nodokļu maksātāju Ventspils pilsētā godināšanu, kas šogad noritēs jau 20. reizi. 

Uzņēmēju gada balva būs jauna un ikgadēja tradīcija, kurā godinās tos uzņēmējus un uzņēmumus, kuri aizvadītā gada laikā devuši būtisku ieguldījumu Ventspils pilsētas ekonomikas un sabiedrības attīstībā un aktīvi iesaistījušies dažādās norisēs Ventspils pilsētā. Konkursa mērķis ir veicināt komersantu saimniecisko aktivitāti un sabiedrības iesaisti pilsētas uzņēmējdarbības procesos, skaidroja pašvaldībā.

Kopumā tiks pasniegtas balvas sešās nominācijās. Piecās no sešām nominācijām pretendentus drīkst pieteikt jebkura fiziska persona vai personu grupa, tostarp uzņēmuma darbinieki vai juridiska persona vai tās struktūrvienība. Apbalvojumu saņems gada labākais darba devējs, gada atbalstītājs, gada labākais jaunais uzņēmums, gada labākais mazais uzņēmums, kā arī pasniegs izcilības balvu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Pieteiktos pretendentus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs pārstāvji no Ventspils pilsētas domes, Ventspils brīvostas pārvaldes, Ventspils Biznesa atbalsta centra, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Swedbank, Citadele banka, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatora un Ventspils Augstkskolas.

Savukārt nominācijā Gada izaugsme noteiks tos uzņēmumus, kas spējuši iepriekšējā gadā kāpināt apgrozījumu un iemaksāto nodokļu apjomu, palielināt darbinieku skaitu. Uzvarētājs šajā nominācijā tiks noteikts pēc Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļas, Uzņēmumu reģistra un Valsts ieņēmumu dienesta apkopotās informācijas.

Plānots, ka laureātu godināšana notiks šī gada jūnijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA