Ventspils slimnīcā darbu sāks vēl divi dakteri Klauni

1482

Piektdien, 29.jūlijā, Ventspils slimnīcas vadība kopā ar domes priekšsēdētāja 1.vietnieku sadarbības jautājumos Gunti Blumbergu un biedrības Dr.Klauns vadītāju Mariannu Milovsku svinīgi sveiks divus jaunos Dakterus Klaunus ar pirmo darba dienu Ventspils slimnīcā.

Ventspils slimnīca ir viena no pirmajām Latvijā, kurā pirms četriem gadiem darbu sāka pirmais Dakteris Klauns jeb Dr.Džozefīne. Pateicoties medicīnas klaunādei iespējams īpašā veidā sniegt pozitīvas emocijas mazajiem pacientiem veseļošanās laikā. Biedrība Dr.Klauns četros gados organizējusi trīs apmācību kursus topošajiem Dakteriem Klauniem, kuri strādā galvenokārt Rīgā, kā arī Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Valmierā un Cēsīs.

Dakteri Klauni, galvenokārt, būs satopami Ventspils slimnīcas bērnu nodaļā. Ventspils slimnīcas bērnu nodaļā tiek nodrošināta neatliekamā un plānveida medicīniskā palīdzība bērniem līdz 18 gadu vecumam. Nepieciešamības gadījumā bērniem tiek nodrošināti visi diagnostikas izmeklējumi, tai skaitā magnētiskā rezonanse narkozē, elektroencefalogrāfija bērniem u.c. Visi ārsti, kas darbojas bērnu nodaļā ir sertificēti pediatri vai sertificēti neonatologi.

Ventspils slimnīcas bērnu nodaļa ir rekonstruēta 2009.gadā. Nodaļā ir atsevišķa intensīvās terapijas palāta, jaundzimušo palātas, palātas bērniem no 1 līdz 3 gadu vecumam un palātas bērniem no 3 līdz 18 gadu vecumam. Pie savas saslimušās atvases var palikt arī bērna vecāki. Nodaļā izveidota arī atpūtas istaba, kur bērni varēs pavadīt laiku rotaļājoties vai skatoties bērnu animācijas un mākslas filmas. Sadarbībā ar Ventspils Mākslas skolu bērnu nodaļas palātas iekārtotas bērniem draudzīgākas ar košiem zīmējumiem pie sienām.

“Dr.Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012.gada, un tās pārstāvji – 25 profesionāli medicīnas klauni – dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union” un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu.