Ventspilniek, dod savu ideju inovāciju un zinātnes centram!

1374

2018.gadā Ventspilī plānots uzsākt daudzfunkcionāla inovāciju centra būvniecību Rūpniecības ielā 2. Un tā nosaukumu dos nevis projektētājs vai pasūtītājs – Ventspils pilsētas dome, bet gan paši ventspilnieki. Tādēļ ikviens līd 24.februārim var iesniegt savu ierosināju, rakstot e-pasta vēstuli uz daresi marketings@ventspils.lv. Pēc iesniegto ideju apkopošanas par nosaukumiem būs iespējams balsot Ventspils portālā.

Jānorāda arī savu kontaktinformāciju, lai pēc nosaukuma izvēles varētu sazināties ar idejas autoru.

Ēkas projektētāja ieteiktais centra nosaukums ir VINCE, kas veidojies no vārdu Ventspils INovation CEnter pirmajiem burtiem un zilbēm. Balsojumā piedalīsies arī šis nosaukums.

Jau ziņots, ka jaunajā ēkā Rūpniecības ielā 2 (pļava starp degvielas uzpildes staciju Statoil un Lāčplēša ielu) vairāk nekā 6000 kvadrātmetru platībā paredzēts izvietot inovāciju centru ar nomas telpām jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darba vietu radīšanai, kā arī interešu izglītības centru jeb zinātnes centru, kas pēc satura līdzīgs Igaunijā esošajam AHHAA centram.

Zinātnes centra daļā paredzēti interaktīvi stendi, kas saistīti gan ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, tehnoloģijām, sevis izzināšanu, gan bērnu galerijas, sporta galerijas un pat ar ūdeni saistītas interaktīvu stendu galerijas, kas rosina jauniešus vairāk interesēties par eksaktajām zinātnēm, izprast vienkāršus fizikas un dabas likumus. Zinātnes interaktīvie stendi vairāk paredzēti nevis kā izklaide, bet interesanta laika pavadīšana ar zinātnisku piesitienu.

Tāpat informēts, ka pērn tika rīkots metu konkurss par inovāciju centra jaunbūvi un tajā, sakrītot žūrijas komisijas un ekspertu viedokļiem, uzvarēja Lietuvas AMBRASO ARCHITEKTŲ BIURAS, UAB iesniegtais darbs ar nosaukumu Kāpa.

Pašlaik minētais Lietuvas arhitektu birojs strādā pie būvprojekta izstrādes, ko plānots pabeigt līdz 2018.gada pirmajam cetukrksnim, savukārt ēkas būvniecība plānota 2018. un 2019.gadā.