Ārkārtējās situācijas laikā līdz 2021.gada 11.janvārim Ventspils bibliotēkā apmeklētāju apkalpošana notiek, ievērojot Ministru kabineta noteikto kārtību un ieviestos ierobežojumus.

Apmeklējot bibliotēku, obligāti jāievēro visi epidemioloģiskās drošības pasākumi – jādezinficē rokas, jālieto sejas aizsegs (sejas maska vai vizieris), kā arī jāievēro 2 metru distance. Bibliotēkās vienam apmeklētājam jāparedz vismaz 15 mno publiski pieejamās telpu platības, līdz ar to apmeklētāju skaits ir ierobežots, par ko informē norādes pie ieejas bibliotēkā.  Arī apmeklētāju uzturēšanās laiks bibliotēkas telpās ir ierobežots – ne ilgāk par 15 minūtēm.

Bibliotēkā nenotiek pasākumi un izstādes, nav atļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.

Tāpat kā līdz šim, bibliotēkā iespējams brīvi doties pie plauktiem un pašiem izvēlēties grāmatas. Bibliotēka turpina grāmatu, žurnālu u.c. materiālu izsniegšanu un saņemšanu.

Grāmatas, kas saņemtas no lasītājiem, uz 72 stundām tiek ievietotas karantīnā.

Avīžu un žurnālu lasīšana uz vietas bibliotēkā tiek pārtraukta. Datorus iespējams īslaicīgi, līdz 15 minūtēm, izmantot steidzamākajiem e-pakalpojumiem (komunālie maksājumi, dokumentu izdruka u.tml.).

Lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, ja iespējams, aicinām grāmatas rezervēt jau iepriekš elektroniskajā katalogā https://ventspils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx  vai pa telefonu 63627364.

4.12.2020. / Autors: Ventspils bibliotēka  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs