Līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši vēl vairāk nekā divi mēneši, tāpat tikai pēc mēneša noslēgsies oficiālais kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš, taču Ventspils pilsētā jau arvien vairāk atklājas personu vārdi, kuri iesaistīties cīņā ne tikai par vietām pašvaldības domē, bet arī par centieniem nomainīt domes vadītāja amatā Aivaru Lembergu. Šobrīd publiski oficiāli ir apliecinājuši jau divi pretendenti, bet faktiski to ir trīs.

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, pašvaldību vēlēšanās Ventspilī vienotā sarakstā startēs Reģionu apvienība, VL-TB/LNNK, Latvijas attīstībai un Vienotība. Šī vienotā saraksta līderis būs Ģirts Valdis Kristovskis, kurš arī būs mēra amata pretendents. To viņš iepriekš apliecināja intervijās plašsaziņas līdzekļos.

Tāpat uz mēra amatu kandidēs pašreiz vienīgais Ventspils domes deputāts no partijas Saskaņa saraksta Vitalijs Trusevičs. Sarunā ar portālu Delfi viņš apliecinājis, ka partijas programmas galvenie uzsvari tiks likti uz veselības un izglītības jautājumiem.

Skaidrs, ka par mēra amatu cīnīsies arī Aivars Lembergs, taču, kā jau to vienmēr ir mēdzis darīt, oficiāli vēl neapstiprina savu dalību vēlēšanās. Kā viņš izteicās trešdien notikušajā sanāksmē domē, deputātu kandidātu sarakstu plānots apstiprināt partijas Latvijai un Ventspilij kopsapulcē, kas notiks 6.aprīlī. Partijas biedru vidū veikta aptauja par to, kuri būtu 16 piemērotākie deputātu kandidāti. Otrdien partijas valde tikusi informēta par aptaujas rezultātiem, taču detalizētāku informāciju neatklāja. Vien to, ka starp 16 personām esot arī viņa vārds.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 3.jūnijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA