“”Ventspils nafta” termināls” noraida apsūdzības, ka tas būtu vainīgs spēcīgās smakas izraisīšanā

809

SIA Ventspils nafta termināls noraida savu saistību ar 29.jūlijā novēroto spēcīgo naftas produktu smaku, kas bija jūtama Ventspils pilsētā un par ko Valsts vides dienesta Ventspils reģionālā pārvalde saņēmusi 18 sūdzības. Novērotās smakas nav saistāmas ar SIA Ventspils nafta termināls tehnoloģiskajiem procesiem un pārkraujamiem produktiem, aģentūrai LETA norādīja uzņēmuma pārstāve Janīna Biteniece.

Viņa skaidro, ka Ventspils nafta termināls 29.jūlijā saņēma divus telefoniskus pieprasījumus pēc informācijas no valsts un pašvaldības iestādēm – plkst.6.36 un 8.20. “Nekavējoties reaģējot uz pieprasījumiem, terminālis ir veicis situācijas izpēti. Rezultātā izdarīti secinājumi, ka ņemot vērā tā brīža laika apstākļus, smaku monitoringa sistēmas rādījumus, kā arī Ventspils nafta termināls ģeogrāfisko novietojumu, smakas, kuras bija novērotas Ventspilī, Ventas upes kreisajā krastā, nav saistāmas ar uzņēmuma tehnoloģiskiem procesiem un pārkraujamiem produktiem,” norādīja Biteniece.

Viņa uzsvēra, ka, ievērojot B kategorijas atļaujas piesārņojošai darbībai nosacījumus, Ventspils nafta termināls nodrošina smaku monitoringa datu izvērtējumu saskaņā ar uzņēmumā izstrādāto kārtību, lai nepieciešamības gadījumā veiktu pasākumus smaku ierobežošanai, pamatojoties uz izvērtējuma rezultātiem. Tāpat uzņēmums nodrošina regulārus gaisa kvalitātes novērojumus, darbiniekiem veicot fizisku apsekošanu dabā tā saukto e-degunu apkārtnē, kā arī pastiprināti novēro gaisa kvalitāti, saņemot smaku monitoringa sistēmas pirmstrauksmes, kas savlaicīgi informē par gaisa kvalitātes izmaiņām.

Jau ziņots, ka VVD pieprasījis no SIA Ventspils nafta termināls paskaidrojumus par pasākumiem smaku samazināšanai un pieprasot operatīvāk reaģēt uz šādiem gadījumiem. Pirmdien, 29.jūlijā, dienests saņēmis 18 sūdzības no Ventspils pilsētas iedzīvotājiem, ka pilsētā jūtama spēcīga naftas produktu smaka. Vides inspektori apsekoja visas teritorijas, kurās bija jūtama smaka, un konstatēja, ka sūdzības ir pamatotas. Turklāt, kā norāda dienestā, divas no tā sauktajām e-degunu monitoringa stacijām uzrādīja ļoti augstu smaku koncentrāciju.

Uzņēmumam līdz 2.augustam ir jāiesniedz dienestā paskaidrojumi par veiktajām kravas operācijām un pasākumiem smaku emisiju samazināšanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils nafta termināls