Pirmdien laika apstākļus turpinās noteikt ciklons, kas nesa intensīvus nokrišņus aizvadītajās brīvdienās. Tā centrs turpinās virzīties pāri Baltijas jūrai uz dienvidiem. Līdz ar to arī šonedēļ lielākoties gaidāmi līdzīgi laika apstākļi kā pagājušajā nedēļā, vienīgi nedēļas nogalē iespējams nedaudz sausāks laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pirmdien Ventspils rajonā bieži līs, brīžiem stipri. Pūtīs austrumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 12 m/s. Gaisa temperatūra šodien nebūs augstāka par +9 grādiem.

Arī otrdien un trešdien Latvija atradīsies aktīvu ciklonu ietekmē, tādēļ abas dienas būs lietainas. Vietām lietavas var būt arī stipras. Līdz ar to Latvijas upēs ūdens līmenis nokrišņu ietekmē pārsvarā turpinās paaugstināties, straujāk Kurzemes un centrālās daļas upēs. Dominēs rietumu puses vēji, kas piekrastē būs brāzmaini. Gaiss naktīs atdzisīs līdz +3…+8 grādiem, skaidras debess apstākļos gan būs aukstāks +1…+2 grādi, savukārt jūras ietekmē siltāka nakts būs piekrastē – līdz +10 grādiem. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs +9…+14 grādus.

Naktī uz ceturtdienu īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars- lai gan debesis skaidrosies brīžiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau dienas laikā Latviju no rietumiem sasniegs jauns ciklons un ar to saistītas atmosfēras frontes, kas noteiks laika apstākļus līdz pat sestdienai.

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Lai gan laiks būs mākoņains, biežāk spīdēs saule. Līdz ar to arī lietus pamatā mitēsies, gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus atsevišķos rajonos. Toties Latvijā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa. Tas nozīmē, ka dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12…+15 grādiem. Savukārt naktī gaiss atdzisīs līdz +7…+12 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC