Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš intervijā Latvijas Radio apgalvo, ka pašvaldība, kam korupcijas aizdomu dēļ saistībā ar Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēkas būvniecību var nākties atmaksāt no Eiropas fondiem saņemtos miljoniem eiro, ugunsdzēsēju kukuļošanā nav vainojama. Pretējā gadījumā viņš sola tiesāties, lai apliecinātu, ka līdzekļi izlietoti noteiktos nolūkos.

“Mēs nekādā veidā neesam iesaistīti un esam gatavi tiesāties, jo mēs nekādā veidā nejūtamies vainīgi par to, ka tur kāds ir veicis kādas, iespējams, koruptīvas darbības. Ar to jātiek galā tiesībsargājošajām institūcijām,” tā apgalvo Vītoliņš.

Šonedēļ izskanēja ziņas, ka koruptīvo darbību dēļ pastāv augsts risks, liekot atmaksāt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta par Ventspils Mūzikas vidusskolas – koncertzāles Latvija ēkas būvniecībai piešķirtos 10,95 miljonus eiro. Tāpat līdz visu atklāto pārkāpumu novēršanas brīdim turpmāka finansējuma piešķiršana apturēta arī no Latvijas Vides investīciju fonda (LVIF) puses. Savukārt visu pārkāpumu novēršanai nepieciešamā laika dēļ, kas pēc neoficiālām ziņām atsevišķos gadījumos ir ļoti problemātiski, ir drauds ēku šomēnes ekspluatācijā nenodot.

Pati pašvaldība šajā skandālā līdz šim bija klusējusi, līdz trešdien izplatīja paziņojumu saistībā ar to, taču tajā nebija nekas minēts ne par atklātajiem pārkāpumiem, nedz par rīcības soļiem, lai nokārtotu nepieciešamo dokumentāciju un tālāk varētu saņemt ekspluatācijas atļauju.