VNT: Termināļa darbspējas novērtējums ir ne tikai nepareizs, bet arī maldinošs

1280

Šā gada janvārī SIA Ventspils nafta termināls pārkrāva 681 tūkstoti tonnu vairāk kā divreiz pārsniedzot savu rādītāju 2016.gada decembrī un pārkraujot par 25% vairāk lejamkravu nekā visi Ventspils brīvostas operatori pagājušajā decembrī kopā. Uzņēmums uzsver, ka termināļa darbspējas novērtējums no Ventspils pašvaldības un brīvostas, ņemot vērā tikai faktiskos pārkraušanas apjomus, ir ne tikai nepareizs, bet arī maldinošs.

“Pārkraušanas apjoms ir tikai viens no daudziem kritērijiem termināļa darbības vērtēšanā. Uzglabāšanas pakalpojumu kvalitāte, tirgus apstākļi, darbinieku kompetence, rentabla kravu transportēšana uz termināli, ostas darbības rezultāti, tiesiskais regulējums, kā arī uzņēmējdarbībai draudzīga vide – tie ir faktori, kas būtiski ietekmē termināļa efektīvu darbību. Tāpēc Ventspils brīvostas pārvaldes apgalvojums, ka VNT izmanto tikai 25% no termināļa kapacitātes, ir faktiski nepareizs,” teikts uzņēmuma oficiālajā paziņojumā.

VNT turpina saglabāt lielākā naftas produktu pārkraušanas un uzglabāšanas termināļa pozīcijas Baltijā, un nodrošina lielāko lejamkravu pārkraušanas apjomu pienesumu Ventspils brīvostā, uzsver VNT.

VNT akcentē, ka uzņēmums gadu gaitā ir spējis uzrādīt stabilus uzņēmuma darbības rādītājus kravu apgrozījuma ziņā, kā arī pārkraušanas darbību augstu drošības un kvalitātes līmeni, kā arī finansiālos rādītājus, ieskaitot nodokļu maksājumus.

“VNT ir pierādījis savu reputāciju kā labs darba devējs, un klienti atzinīgi novērtē termināļa darbības kvalitāti. Turklāt, VNT nepārtraukti meklē attīstības iespējas. Ieguldot piecus miljonus eiro pastāvīgas tvaiku savākšanas iekārtas uzstādīšanā, terminālis ne tikai apliecina savu gatavību veicināt vides aizsardzības standartus, bet arī darbojas, lai nodrošinātu stabilu pārkraušanu Ventspils ostā, kas savukārt veicinās Ventspils ostas turpmāko darbību un Latvijas tranzīta nozares attīstību kopumā,” teikts uzņēmuma paziņojumā.