Neapliekamo minimumu plāno palielināt līdz pat 350 eiro

1207
Foto: Ieva Lūka/LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA

Finanšu ministrija strādā pie nodokļu politikas izmaiņu piedāvājuma, kas paredz būtiski palielināt ienākumu neapliekamo minimumu. Proti, palielināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu mazajām algām līdz 350 eiro, otrdienas vakarā vēstīja LTV raidījums Panorāma.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola gan atturējās par plāna detaļām sniegt plašāku komentāru, taču atzīst, ka šāds palielinājums tiek apsvērts.

Kopš pagājušā gada Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. Šogad visiem strādājošajiem ik mēnesi ar ienākuma nodokli netiek aplikti 60 eiro, bet mazāko algu saņēmējiem pienākas līdz 115 eiro liels neapliekamais minimums, un nesaņemto starpību viņi katra gada sākumā varēs no valsts atprasīt.

Tas būtībā nozīmē, ka no minimālās jeb 380 eiro atalgojuma ienākuma nodoklis 23% apmērā tiktu atvilkts tikai no 30 eiro.

“Nodokļu politika nav vienas likmes pacelšana vai nolaišana. Tas ir komplekss priekšlikums, kurš ir savstarpēji saistīts, un, kā es teicu, konkurētspēja, nevienlīdzības mazināšana, un trešais, protams, kas ir jāņem vērā, ir arī valsts budžeta iespējas, jo noteikti lielāko pārmaiņu rezultātā ir ietekme uz budžetu, kur mums ir jāskatās, kādas ir mūsu konkrētā gada fiskālās iespējas,” pauda ministre.