Ziedu skulptūras ieskaus ziemas noformējumos

1392

Pašlaik rudens ir pilnā plaukumā un papildus Ventspils dārznieku sarūpētajai rudenīgajai ziedu rotai daba arī pati iekrāsojusies krāšņos toņos. Taču Ventspilī krāsu palete ir ne mazāk daudzveidīga arī citās sezonās, tādēļ pilsētas dārznieki jau gatavojas ziedu skulptūru noformēšanai ziemas tērpos.

Kā skaidroja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, pavisam kopā pilsētā ir deviņas ziedu skulptūras, kuras izvietotas pilsētas parkos, laukumos, un ielu krustojumos un citviet. Tās krāšņiem ziediem rotājas no agra pavasara līdz vēlam rudenim, bet vēlāk, iegūstot ziemas noformējumu, tās rotā pilsētu gada aukstajā laikā.

Ziemas noformējumam jābūt izturīgam jebkuros laika apstākļos – lietū, salā, sniegā un lielā vējā, kā arī tam ik gadu jābūt nedaudz atšķirīgam, lai iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būtu interesanti. Septembra nogalē veiksmīgi noslēdzās iepirkums par šī gada ziemas noformējumu ziedu skulptūrām, un arī šogad paredzēti vairāki jauninājumi, taču tieši kādi, pilsētas dārznieki pagaidām neatklāj, aicinot cilvēkus apmeklēt skulptūras klātienē un pašiem tos ieraudzīt.